Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 30.07.2017 11:47
Killing Floor 2 bez natywnego 4K na Xboksie One X
1075V

Killing Floor 2 bez natywnego 4K na Xboksie One X

Tripwire Interactive pokusiło się ostatnio o zapowiedź Killing Floor 2 na Xboksa One. Producent zaznaczył przy tym, że amerykańska konsola w wydaniu X otrzyma najbardziej dopasioną graficznie wersję gry. Niestety, nie ma co liczyć na natywne 4K w kwestii rozdzielczości.

Kilka dni temu Wojtek spekulował, że Killing Floor 2 śmigało będzie na Xboksie One X w natywnym 4K. Nic z tych rzeczy. Jasne, gra otrzyma lepsze tekstury, podrasowane efekty świetlne i pochwalić będzie mogła się betonowymi 60 klatkami animacji na sekundę, ale zapomnijcie o pełnej rozdzielczości UHD.

Killing Floor 2 na Xbox One. Gra wykorzysta moc Xbox One X i zaoferuje ekskluzywne dodatki

W zamian deweloper zaoferuje posiadaczom XOne X rozdzielczość 1800p, którą konsola naturalnie przeskaluje do aktualnie topowego standardu obrazu, jakim jest 4K. Sytuacja ta podyktowana jest chęcią utrzymania jak najpłynniejszej rozgrywki, o czym poinformował Dave Elder z Tripwire:

Killing Floor 2 działa w natywnym 1800p na Xboksie One X (bez uciekania się do checkerboardingu). Eksperymentowaliśmy z natywnym 4K, ale spadki animacji były zbyt zauważalne. 1800p oferuje optymalną równowagę pomiędzy jakością grafiki a wydajnością Killing Floor 2.

Amerykanin nie omieszkał wspomnieć również o łatwości, z jaką gry z Xboksa One przerzuca się na nadchodzącego potwora Microsoftu. Killing Floor 2 hulało na One X po zaledwie 4 godzinach pracy programistów.

Gra wyląduje na konsoli giganta z Redmond już 29 sierpnia.

Tagi: Deep Silver Killing Floor 2 Tripwire Interactive

Nie przegap