Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.07.2017 20:30
Dragon Quest XI trafi na Zachód
930V

Dragon Quest XI trafi na Zachód. Japończycy potwierdzają 5 lokalizacji i publikują mocny zwiastun

Japończycy pewnie stoją już w ogromnych kolejkach wyczekując na kopie z Dragon Quest XI, a twórcy potwierdzili wydanie produkcji na Zachód. Na historię musimy zaczekać, jednak możemy mieć pewność, że opowieść trafi do nas w trzech wersjach.

Dragon Quest XI to jeden z najbardziej wyczekiwanych jRPG-ów ostatnich lat. Square Enix przygotowuje grę od wielu miesięcy, jednak dopiero dzisiaj otrzymaliśmy wiadomość o zachodnim debiucie.

Dragon Quest XI. Walki i kasyno zademonstrowane na PS Vita

Na takie przyjemności musimy zaczekać do przyszłego roku. Yuji Horii w specjalnym komunikacie potwierdził przygotowanie lokalizacji, jednak premiera w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych odbędzie się dopiero w 2018 roku – jednocześnie możemy oczekiwać na wersję przeznaczoną na PlayStation 4, Nintendo 3DS-a oraz Nintendo Switcha.

Deweloper zaznaczył, że prace lokalizacyjne już trwają, ale tytuł jest przepełniony dialogami, więc musimy zaczekać na poznanie tej przygody. Pewną ciekawostką jest również fakt, że autorzy tworzą 5 lokalizacji, lecz aktualnie Japończycy potwierdzili angielskie napisy.

Oczywiście trudno uwierzyć, by Square Enix zdecydowało się na przygotowanie polskiej wersji, jednak Francuzi, Niemcy, Portugalczycy, czy też Hiszpanie pewnie nie będą marudzić. Na zakończenie zobaczcie mocny zwiastun, który został opublikowany przez PlayStation Taiwan.

Źródło: http://www.dualshockers.com/dragon-quest-xi-echoes-elusive-age-announced-west-will-localized-5-different-languages/

Tagi: dragon quest xi lokalizacja Square Enix