Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.07.2017 08:42
Persona 5. Sega ujawnia wysokość sprzedaży swojego hitu
1045V

Persona 5. Sega ujawnia wysokość sprzedaży swojego hitu

Persona 5 to spektakularny sukces Atlus. Gra nie tylko została ostatnio obwołana najlepszym RPG-iem wszech czasów przez czytelników Famitsu, ale również sprzedaje się świetnie.

Wydawca Persona 5 chwali się wynikami sprzedaży tego role-playa. W ostatnim livestreamie wystąpił Toshihiro Nagoshi (reżyser serii Yakuza) z Segi, który podał, że sprzedaż Persona 5 przewyższyła już poziom 1,8 mln egzemplarzy na całym świecie (fragment livestreama na ten temat znajdziecie w 49 minucie poniższego materiału). Warto w tym miejscu przypomnieć, że Sega wykupiła 3 lata temu spółkę, do której należał Atlus, za ok. 140 mln dolarów.

Lista najlepszych RPG-ów w historii wg czytelników Famitsu

Persona 5 pojawiła się na japońskim rynku już we wrześniu 2016 r. Na rynkach zachodnich role-play został wydany w kwietniu 2017 r. Ostatnio gra została obwołana najlepszych RPG-iem w historii przez czytelników magazynu Famitsu. W głosowaniu brało udział ponad 2000 graczy.

Takie pozytywne wyniki Persona 5 bardzo cieszą. Jeszcze kilka lat temu dalsze wydawanie gier z uniwersum Shin Megami Tensei stało pod wielkim znakiem zapytania, ale na szczęście każda kolejna odsłona spin-offów Persona sprzedaje się coraz lepiej. W takiej sytuacji powstanie Persona 6 jest już praktycznie zagwarantowane.

Tagi: cosplay persona Persona 5 persona 6 Sega shin megami tensei wyniki sprzedaży