Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.07.2017 18:58
A Hat in Time na PlayStation 4 i Xbox One. Pierwsza gra wydawana przez Humble Bundle
945V

A Hat in Time na PlayStation 4 i Xbox One. Pierwsza gra wydawana przez Humble Bundle

Ponad cztery lata temu jednym z hitów Kickstartera okazała się niepozorna platformówka zatytułowana A Hat in Time. Gra wciąż nie zadebiutowała na komputerach osobistych, ale autorzy zdecydowali się zapowiedzieć wersje na konsole.

A Hat In Time o trójwymiarowa platformówka przygotowana przez studio Mecha the Slag, a wydana przez Humble Bundle. Twórcy zebrali ponad 300 tysięcy funtów na przygotowanie tytułu dzięki akcji crowdfundingowej na Kickstarterze.

Final Fantasy XV: Comrades. Beta, szczegóły i pierwsze spojrzenie na tryb sieciowy!

Główną bohaterką opowieści została tytułowa „Hat Kid”, która zajmuje się podróżowaniem w czasie. Dziewczyna w trakcie przygody trafia do pięciu różnych światów, gdzie może walczyć z napotkanymi przeciwnikami oraz wykorzystywać szerokie umiejętności. Protagonistka musi powstrzymać „Wąsatą Dziewczynę”.

Gra pod wieloma względami przypomina klasyczne platformówki studia Rare. Autorzy nie ukrywali, że podczas przygotowania tytułu inspirowali się między innymi serią Banjo-Kazooie. W tytule obok walki z oponentami należy eksplorować lokacje, zbierać przedmioty oraz unikać najróżniejszych pułapek.

Jednym z podstawowych przedmiotów Hat Kid jest jej parasolka, która służy jako broń, spadochron, czy też pozwala rozwiązywać skromne zagadki logiczne. Oczywiście istotnym elementem podczas rozgrywki jest również manewrowanie czasem.

A Hat in Time miało pierwotnie zadebiutować wyłącznie na komputerach osobistych, ale autorzy zdecydowali się przygotować edycje na konsole. Wielka premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, jednak aktualnie nie otrzymaliśmy szczegółów od deweloperów.

Materiał: Humble Bundle Presents: A Hat In Time

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: A Hat In Time Humble Bundle mecha the slag zapowiedź