Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.07.2017 12:39
Crash wraca na szczyt! Mocna sprzedaż gier ze Switch. Ranking z UK
1299V

Crash wraca na szczyt! Mocna sprzedaż gier ze Switch. Ranking z UK

Dwa tygodnie temu okazało się, że Final Fantasy XII zawładnęło marzeniami graczy z Wielkiej Brytanii. Okazuje się jednak finalnie, że nawet śliczna Penelo i Fran nie są w stanie odciągnąć mieszkańców deszczowych wysp od znęcania się nad pewnym skocznym jamrajem...

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy musiało zadowolić się ostatnio 3 miejscem w rankingu sprzedaży z Wielkiej Brytanii, ale taka sytuacja nie trwała długo (być może sytuacja była nawet wywołana niedostateczną ilością pudełek z grami, które trafiły do sklepów w UK). Zwariowany jamraj znów usadził swoje futrzaste 4-litery na tronie. Final Fantasy XII zleciało natomiast z pozycji 1 aż na 7. Wg GfK sprzedaż FFXII spadła aż o 85% w porównaniu z debiutanckim tygodniem.

Recenzja  Crash Bandicoot N-Sane Trilogy

Mocny debiut zaliczył Splatoon 2, który od razu wskoczył na 2 miejsce rankingu. Sequel sprzedaje się wg GfK lepiej o 59% od pierwszej odsłony serii. Znacznie zwiększyło się też zainteresowanie Mario Kart 8 Deluxe (aż o 60%) na Nintendo Switch, co zagwarantowało grze wysoką, czwartą pozycję.

Ranking sprzedaży gier w UK (z ostatniego tygodnia):

1    Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy
2    Splatoon 2
3    Grand Theft Auto V
4    Mario Kart 8: Deluxe
5    Overwatch
6    The Legend of Zelda: Breath of the Wild
7    Final Fantasy XII: The Zodiac Age
8    FIFA 17
9    Fallout 4
10    LEGO Worlds

Tagi: