Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.07.2017 19:00
NieR: Automata otrzyma kontynuację? Twórcy chcą stworzyć przygodę
1484V

NieR: Automata 2 lub NieR Remake? Twórcy wypowiadają się o możliwościach

Na początku 2017 roku nie brakowało mocnych, japońskich produkcji, które zrobiły furorę na Zachodzie. Jednym z takich tytułów jest NieR: Automata, a deweloperzy produkcji wypowiedzieli o potencjalnej kontynuacji, a nawet o możliwym odświeżeniu NieR.

W marcu byliśmy świadkami premiery nowej gry Platinum Games, która zaprezentowała wyśmienity poziom. NieR: Automata zgarnęło oceny na poziomie 89% i jest to jedna z najmocniejszych gier 2017 roku.

Przeczytajcie bezpłatne wydanie PSX Extreme

W najnowszym numerze Famitsu znajdziecie ciekawy wywiad z ekipą odpowiedzialną za NieR: Automata. Dziennikarze rozmawiali z Yoko Taro (reżyser), Yosuke Saito (producent), Takahisa Taura (projektant), Keiichi Okabe (kompozytor) i Akihiko Yoshida (projektant bohaterów).

W tak zacnym gronie został poruszony temat planów studia i Yoko Taro stwierdził, że istnieje możliwość odświeżenia oryginalnego NieR, jednak wszystko zależy od Square Enix. Yosuke Saito również dodał, że chętnie chciałby przygotować NieR Remake, ale pod dwoma warunkami – Taro będzie zaangażowany w projekt i twórcy otrzymają możliwość przygotowania nowych elementów do gry. 

Takahisa Taura poszedł nawet o krok dalej. Twórca powiedział, że dzięki świetnej pracy przy NieR: Automata chciałby stworzyć kontynuację i jest gotowy na przygotowanie NieR: Automata 2. Wszystko wygląda na to, że wiele zależy od Square Enix, które oczywiście musie wyrazić zgodę na tworzenie pozycji i pewnie wyłożyć odpowiednią gotówkę.

Źródło: http://wccftech.com/nier-automata-team-would-make-sequel/

Tagi: