Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2017 14:57
Nintendo Classic Mini: Nintendo 64 nadciąga?
2185V

Nintendo Classic Mini: Nintendo 64 nadciąga? Nintendo zarejestrowało znak towarowy

Gracze z całego świata wyczekują na premierę Nintendo Classic Mini: SNES, ale bardzo możliwe, że Japończycy planują już kolejny sprzęt. Znajdą się chętni na małe Nintendo 64?

Nintendo 64 zadebiutowało w Japonii 23 czerwca 1996 roku. Na sprzęt zadebiutowało wiele wyśmienitych produkcji i bardzo możliwe, że to właśnie ta konsola będzie kolejnym „pomniejszonym” urządzeniem przygotowanym przez Nintendo.

Nintendo Switch w Japonii to nadal towar deficytowy. Gracze stoją w kilometrowych kolejkach

18 lipca Nintendo złożyło do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej cztery wnioski dotyczące różnych kontrolerów. Moglibyśmy sądzić, że Japończycy przygotowują specjalne wersje padów, jednak na liście pojawia się ciekawostka:

  • No. 016991325 - Nintendo 64 controller
  • No. 016997637 - NES controller
  • No. 016997652 - SNES controller
  • No. 016997702 - Nintendo Switch controller

Wszystkie urządzenia zostały zarejestrowane w ramach tych samych kategorii, które są oczywiście związane z grami wideo.

Warto tutaj na pewno przypomnieć, że Nintendo Classic Mini: SNES będzie produkowany wyłącznie do końca roku. Z dniem 31 grudnia 2017 roku fabryki przygotowujące urządzenia dla Nintendo nie będą już pracować nad małym SNES-em, więc może będzie to dobry moment na rozpoczęcie produkcji pomniejszonego N64?

Trudno oczywiście oczekiwać jakichkolwiek słów potwierdzających tę sytuację od Nintendo. Firma aktualnie skupia się na promocji SNES-a oraz wciąż promuje nowe gry na Nintendo Switcha, czy też konsole z „rodziny 3DS”.

Patrząc na zainteresowanie pierwszymi konsolami z serii Nintendo Classic Mini, trudno wyobrazić sobie, by Nintendo po premierze SNES-a powiedziało „okej, zarobiliśmy sporo, ale wystarczy, dajmy zarobić innym”… To znajdą się chętni na Nintendo Classic Mini: Nintendo 64?

Poniżej dorzucam wygląd zarejestrowanego przez Nintendo kontrolera. 

Nintendo 64 kontroler

Źródło: Twitter.com

Tagi: