Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.07.2017 20:09
Ubisoft podsumowuje. PlayStation 4 dominuje, cyfrowa sprzedaż rośnie i nadciągają gry na Nintendo Switch
1427V

Ubisoft podsumowuje. PlayStation 4 dominuje, cyfrowa sprzedaż rośnie i nadciągają gry na Nintendo Switch

Francuska korporacja opublikowała najnowszy raport finansowy. Ubisoft ponownie notuje dobre wyniki, ale deweloperzy przygotowują się na wielkie premiery. Szykuje się kolejny dobry okres studia.

Ubisoft opublikował raport finansowy obejmujący okres od 1 kwietnia do 30 lipca 2017 roku. Ponownie firma sprzedaje najwięcej gier na PlayStation 4 (44%), ale nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ Francuzi stale współpracują z Sony. W przypadku pozostałych urządzeń sprzedaż produkcji prezentuje się następująco: 22% Xbox One, 21% PC, 2% Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii U, Nintendo Wii, 11% pozostałe.

Assassin’s Creed: Origins chwalone przez graczy. Pozytywne reakcje po prezentacji

Ponownie najchętniej z produkcjami Francuzów zapoznają się Amerykanie (50%), jednak Europejczycy (32%) polepszyli odrobinę swój wynik względem tego samego okresu ubiegłego roku (29%). W ostatnich miesiącach sprzedaż wzrosła o 45,2% do 202,1 mln euro i tym samym zostały przekroczone założone oczekiwania (170 mln euro).

Istotną rolę dla korporacji ponownie odgrywa cyfrowa sprzedaż, która osiąga już zawrotne 80,4% ogólnej sprzedaży – wzrost o 55% do 162,4 mln euro. Oczywiście w głównej mierze Ubisoft sprzedaje pozycje z „powracającego katalogu”, czyli gry wydane we wcześniejszych latach – 190,4 mln euro (94,3% ogólnej sprzedaży).

Ubisoft potwierdził również spore zainteresowanie Ghost Recon Wildlands – to najchętniej kupowana gra studia od początku 2017 roku. Firma skupia się teraz na kolejnych premierach – Assassin’s Creed: Origins ma osiągnąć lepsze rezultaty od Assassin's Creed: Syndicate, jednak władze nie oczekują sprzedaży na poziomie Assassin's Creed: Black Flag.

Francuzi dostrzegają również potencjał Nintendo Switcha i z tego powodu „wkrótce” odbędą się ogłoszenia nowych produkcji zmierzających na konsolę Big N.

Źródło: http://www.dualshockers.com/ps4-dominates-ubisoft-sales-xbox-one-pc-follows/

Tagi: