Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 16.07.2017 15:53
Michael Pachter przewiduje przedświąteczną obniżkę cen PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro
1353V

Michael Pachter przewiduje przedświąteczną obniżkę cen PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro

Liczycie na to, że w okresie przedświątecznym Sony utnie nieco z ceny PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro? Wprawdzie obecnie nic na to nie wskazuje, ale znany i kochany Michael Pachter przekonuje, że to bardzo prawdopodobna opcja.

Branżowy wróżbita, a przepraszam, analityk nie od dziś karmi nas swoimi przewidywaniami. Nierzadko są one mocno oderwane od rzeczywistości, ale akurat tym razem słowa Pachtera mają więcej niż trochę sensu.

PlayStation 5. Wsteczna kompatybilność i premiera w 2019 roku wg Pachtera

Amerykanin jest zdania, że Sony obniży ceny swoich stacjonarnych konsol w okresie przedświątecznym, by zagwarantować sobie zdecydowanie lepszą sprzedaż niż konkurencyjne platformy Microsoftu. Analityk Wedbush Morgan Securities spodziewa się nowych cen PlayStation na poziomie 249 dolarów dla standardowej wersji konsoli i 349 zielonych dla Prosiaka. 

Przypomnę jeszcze tylko, że jedyną, naprawdę mocną propozycją Sony do końca roku jest mające ukazać się 17 października Gran Turismo Sport. Nie zdziwiłbym się więc, gdyby Japończycy pokusili się o dość agresywną wojnę cenową z Microsoftem, który aktualnie oferuje Xboksa One S w cenie oscylującej koło 250$, zaś za nadchodzącego XOne X wołać będzie już sobie 499 dolarów.

Tagi: