Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 15.07.2017 10:30
Splatoon 2. Salmon Run - nowy, kooperacyjny tryb na wideo
374V

Splatoon 2. Salmon Run - nowy, kooperacyjny tryb na wideo

Nintendo powoli dodaje gazu w temacie poprzedzających premierę Splatoon 2 materiałów promocyjnych. Najnowszym z nich jest wideo, dzięki któremu uważnie przyjrzeć możemy się nowemu, kooperacyjnemu trybowi gry - Salmon Run.

Pierwszy Splatoon to piękny przykład na to, że sieciowego shootera osadzić można w realiach odstających od serwowanego nam hurtowo dania w postaci militarnych konfliktów przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niby nie jedyny, bo mamy przecież też gry z serii Plants vs. Zombies: Garden Warfare, ale tak świeży, jak tylko się da. W końcu gdzie indziej postrzelać można do siebie farbą? No właśnie.

Splatoon 2. Prezentacja oficjalnego headsetu i gameplay z trybu fabularnego

Oczywiście kontynuacja ma być jeszcze lepsza i oferować znacznie więcej w kwestii zawartości od poprzednika. W Splatoon 2 znalazło się miejsce m.in. dla wzorowanego na Hordzie z Gears of War trybu Salmon Run, gdzie czterech graczy wspólnie kasuje kolejne fale potworków i zbiera złote jajka. Rozgrywka wygląda na frajdę w najczystszej postaci, a chęć na kolejne podejścia do zabawy zagwarantować ma "suwak" poziomu trudności. O ile ustawienie go na 5% nie równa się praktycznie żadnemu wyzwaniu, tak już nakręcenie go na full spowoduje, że niejeden Pro Controller poleci w kierunku ściany. Byle nie telewizora. 

Splatoon 2 ukaże się już 21 lipca. Oczywiście na Nintendo Switch.

Tagi: Nintendo Nintendo Switch Splatoon 2

Nie przegap