Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.07.2017 16:26
New Nintendo 3DS kończy żywot również w Europie
1977V

New Nintendo 3DS kończy żywot również w Europie

Japońska korporacja wczoraj zapowiedziała zakończenie produkcji New Nintendo 3DS w Kraju Kwitnącej Wiśni, a dzisiaj identyczną wiadomość wystosował europejski oddział Nintendo. Firma szykuje się na przyjęcie nowego dziecka.

Nintendo nie zamierza marnować miejsca na linii produkcyjnej. Firma na początku zrezygnowała z Nintendo 3DS-a a teraz identyczny los spotkał New Nintendo 3DS. Jest to ważna wiadomość dla wielu fanów korporacji.

New Nintendo 2DS XL. Testujemy nową wersję handhelda

Europejski oddział Nintendo w rozmowie z Eurogamerem potwierdził koniec produkcji New Nintendo 3DS. Sytuacja jest znacząca, ponieważ Big N zamierza teraz skupić się na nowych urządzeniach – Nintendo Switch oraz New Nintendo 2DS XL.

Premiera tej drugiej konsoli odbędzie się 27 lipca, więc Nintendo zdecydowało się do tego czasu „posprzątać” w fabrykach. New Nintendo 3DS był znany głównie ze zmiennych paneli, dzięki którym gracze mogli ozdabiać przenośne konsole.

W tej sytuacji w najbliższych miesiącach może pojawić się problem z dostępnością New Nintendo 3DS-a, jednak nie powinien to być problem, ponieważ na rynku wciąż znajduje się New Nintendo 3DS XL, czy też już wkrótce dołączy odpicowany 2DS.

Gracze mogą jednak oczekiwać przyjemnych promocji na New Nintendo 3DS-y.  

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-07-14-new-nintendo-3ds-discontinued

Tagi: koniec produkcji new nintendo 3ds Nintendo