Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.07.2017 13:37
Metal Gear od 30 lat na rynku
1229V

Metal Gear od 30 lat na rynku. Jak wspominacie serię?

Seria Metal Gear od dokładnie 30 lat towarzyszy graczom na przeróżnych platformach. Poznawaliśmy opowieści, intrygi, uczestniczyliśmy w niezwykłych misjach, a już wkrótce postrzelamy do zombiaków. Konami dzisiaj świętuje.

Konami opublikowało właśnie w mediach społecznościowych powyższą grafikę. 13 lipca 1987 roku na komputerach MSX2 zadebiutowała pierwsza przygoda z serii Metal Gear, która rozpoczęła niezapomnianą dla wielu opowieść.

Metal Gear Survive z historią i nudnym gameplayem. Nowe materiały pokazują idiotyzm produkcji

Wszystko zaczęło się pod koniec XX wieku, gdy na terenach południowej Afryki powstaje broń masowego rażenia. Dowództwo decyduje się wysłać najlepszego agenta – Gray Foxa – który ma zająć się infiltracją mini państwa Outer Heaven odpowiedzialnego za stworzenie maszyny. Plan niestety zostaje spalony na panewce, bo kontakt z Foxem zostaje utracony, a żołnierz w ostatniej transmisji wypowiada wyłącznie tajemnicze słowa „Metal Gear”. Sytuacja jest problematyczna, więc do OH zostaje wysłany żółtodziób Solid Snake, który ma sprawdzić co tak naprawdę wydarzyło się z agentem oraz zbadać sprawę wspomnianej broni. Żołnierz kontaktuje się za pomocą radia z dowódcą FOXHOUND – Big Bossem.

Tak w skrócie można przedstawić historię pierwszego Metal Geara, który na początku nie odniósł kolosalnego sukcesu. Gra zadebiutowała pierwotnie wyłącznie w kilku krajach i dopiero przerzucenie produkcji na NES-a sprawiło, że z portem zapoznało się wielu graczy.

Teraz, po trzydziestu latach, trudno wyobrazić sobie przyszłość uniwersum. Hideo Kojima odszedł po wielu problemach z Konami, a firma zdecydowała się rozwijać wizję dewelopera serwując na dobry początek… Zombiaki. Sporo się przez te wszystkie lata wydarzyło, ale ja i tak najlepiej wspominam Metal Gear Solid z 1998 roku. Tak w zasadzie rozpoczęła się moja znajomość z serią, którą w późniejszych latach nadrabiałem, przeżywałem te wszystkie przygody (Sniper Wolf<3!) i teraz z niepokojem patrzę na Metal Gear Survive.

Mimo wszystko, warto odnotować, że 30 lat temu rozpoczęła się seria, która w znaczący sposób zmieniła naszą branżę.

Źródło: http://kotaku.com/fans-celebrate-30-years-of-metal-gear-1796872015

Tagi: hideo kojima konami metal gear rocznica

Nie przegap