Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.07.2017 10:59
Dragon Quest XI ze wsparciem dla PlayStation 4 Pro
859V

Dragon Quest XI ze wsparciem dla PlayStation 4 Pro

Square Enix zakończyło już pracę nad Dragon Quest XI. Teraz pozostaje już tylko oczekiwanie na premierę i... dzielenie się ciekawymi informacjami.

Wydawca Dragon Quest XI umieścił na oficjalnej stronie gry serię pytań i odpowiedzi (FAQ), w którym podzielił się nowymi informacjami dotyczącymi nadciągającego RPG-a.

Dragon Quest XI w złocie. Prace zakończone

Square Enix potwierdziło przede wszystkim wsparcie dla PlayStation 4 Pro, co pozwoli na rozgrywkę w 4K. Czy chodzi tu o natywną rozdzielczość, czy skalowanie obrazu? Niestety wydawca nie sprecyzował tego tematu w FAQ na oficjalnej stronie.

Dowiedzieliśmy się, że między Dragon Quest XI w wersji na PS4 i na 3DS nie ma żadnych różnic fabularnych (wszystkie dialogi i scenki występują w obu wersjach gry). Połączenie z Internetem nie jest wymagane - w grze nie ma trybu rozgrywki sieciowej.

W Dragon Quest XI na PS4 można zapisać maksymalnie 9 save'ów. Gra obsługuje też opcję zapisu automatycznego. Na 3DS otrzymujemy 3 sloty na zapisane stany gry. Co ważne - seria wreszcie zerwała z save'owanie tylko w kościołach. Tym razem będzie można przy wychodzeniu "zawiesić" produkcję, jednocześnie wykonując zapis stanu gry.

Dragon Quest XI niestety nie oferuje możliwości zmiany wyglądu głównego bohatera, jeśli chodzi o twarz, sylwetkę czy włosy. W tytule można zmienić na starcie wyłącznie imię postaci. W trakcie zabawy gra odwzorowuje jednak używany aktualnie ekwipunek (np. zakładając kurtkę zobaczymy ją na grzbiecie protagonisty).

Wszystko pięknie, tylko co z wydaniem na Zachodzie? Premiera w Japonii odbędzie się już 29 lipca, więc liczymy na szybkie ogłoszenie dotyczące rynku europejskiego i amerykańskiego ze strony Square Enix.

Tagi: dragon quest dragon quest xi playstation 4 pro Square Enix

Nie przegap