Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.07.2017 15:51
NES Mini ponownie w sprzedaży, ale uważajcie na podróbki
2552V

NES Mini. Podróbka w sprzedaży - uważajcie na podejrzane aukcje

Nintendo oficjalnie zakończyło produkcję NES-a Mini. Firma skupia się teraz na SNS-ie, ale dość niespodziewanie w Sieci pojawiły się nowe partie konsoli z ubiegłego roku. Gracze jednak dostrzegli, że jest to porządnie przygotowana podróbka.

Nintendo zaskoczyło zapowiadając Nintendo Classic Mini: NES. Konsola rozeszła się niczym ciepłe bułeczki i teraz trudno znaleźć nowy egzemplarz w przystępnej cenie. Japończycy oficjalnie zakończyli produkcję urządzenia.

Nintendo Classic Mini: SNES. Porównanie i pierwsze opinie o urządzeniu

Sytuację postanowili wykorzystać sprzedawcy, którzy na własną rękę przygotowują „nowe wersje konsoli”. Maszynę można nabyć między innymi na AliExpress, a jeden z graczy postanowił podzielić się swoimi wrażeniami po otrzymaniu przesyłki z Chin.

Sprzęt wygląda  profesjonalnie – konsola oraz kontroler przypominają jakościową urządzenie od Nintendo, jednak NES Mini w tym wypadku różni się odrobinę kolorem. Posiada również inny system operacyjny, ale bez problemu pozwala zagrać w załadowane produkcje.

Gracze muszą teraz zwracać uwagę na podejrzane aukcje, ponieważ „Klon NES-a Mini” trafi może również trafić na polski rynek. Ciekawostką jest również fakt, że nieoficjalna wersja posiada nawet niemal identyczne pudełko.

W galerii zobaczycie różnice w systemie.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-07-10-watch-out-there-are-convincing-fake-nes-mini-consoles-about

Tagi: nes mini Nintendo podróbki