Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.07.2017 11:11
Nier: Automata. Square Enix ignoruje rynek PC? Gra nie otrzymała żadnego patcha na Steam
1618V

Nier: Automata. Square Enix ignoruje rynek PC? Gra nie otrzymała żadnego patcha na Steam

Square Enix wielokrotnie podkreślało, że będzie przenosić swoje konsolowe produkcje na komputery osobiste, ale tylko pod warunkiem, że znajdzie się odpowiednie zabezpieczenie antypirackie, które zabezpieczy interesy wydawcy. Niestety Denuvo ostatnio poległo w przypadku Nier: Automata i wydawca chyba w związku z tym faktem stracił zainteresowanie tematem.

Co rusz słyszymy o porażkach systemu Denuvo, co oczywiście znacznie psuje prognozy dotyczące rychłego zagrania np. w Final Fantasy XV na PC. Wygląda na to, że ostatnia wpadka związana z tym systemem DRM mogła mieć również wpływ na zachowanie Square Enix.

Nier: Automata w Encyklopedii PPE.pl

Wydawca zdecydowanie nie spieszy się z poprawieniem Nier: Automata na komputerach osobistych. Gra pojawiła się na PC w kiepskim stanie i o ile fani samodzielnie poprawili część problemów, wydając nieoficjalną łatkę, to Square Enix twierdzi, że nadal szuka rozwiązań dla problemów technicznych.

"Square Enix i PlatinumGames współpracuje ściśle z producentami hardware'u do PC, takimi jak AMD, by rozwiązać problemy z wersją gry na Steam. Chodzi o problemy, których Square Enix i PlatinumGames nie jest w stanie rozwiązać bez AMD. Z pomocą AMD rozwiązaliśmy już część problemów i mamy nadzieję na podobne rezultaty przy współpracy z innymi twórcami hardware'u. Doceniamy waszą cierpliwość i wsparcie dla Nier Automata" - napisał rzecznik prasowy Square Enix.

Cóż, nie brzmi to zbyt optymistycznie. Być może Nier: Automata nie doczeka się nigdy wydania patcha na PC. Sprawa jest o tyle dziwna, że fani gry sami naprawili część problemów występujących w tej grze akcji, poprawiając bug związany z rozdzielczością i rozczarowujący framerate na wielu konfiguracjach sprzętu.

 

Źródło: https://www.vg247.com/2017/07/10/4-months-later-nier-automatas-rough-pc-port-still-doesnt-have-a-patch-nor-even-a-promise-of-one/

Tagi: framerate nier nier: automata platinum games Square Enix