Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.07.2017 10:12
PlayStation 5. Wsteczna kompatybilność i premiera w 2019 roku wg Pachtera
14702V

PlayStation 5. Wsteczna kompatybilność i premiera w 2019 roku wg Pachtera

Zapnijcie pasy, bo Michael Pachter, nasz ulubiony analityk rynkowy, zdecydował się przemówić. Tym razem na temat PlayStation 5!

Powstanie PlayStation 5 jest już pewne. Pod koniec czerwca Shawn Layden, szef amerykańskiego oddziału Sony, potwierdził w wywiadzie z niemieckim serwisem Golem.de, że Sony będzie z pewnością rozwijać swoją rodzinę konsol stacjonarnych. I to w pełnym tego słowa znaczeniu, co praktycznie potwierdza PlayStation 5. Pytanie tylko, kiedy możemy liczyć na premierę nowego sprzętu?

Analitycy prognozują premierę PlayStation 5 w 2018 roku

Na ten temat postanowił wypowiedzieć się Michael Pachter, analityk rynkowy z Wedbush Securities, który twierdzi, że PlayStation 5 powinno trafić do sprzedaży w 2019 roku. Pachter prognozuje również, że PlayStation 5 będzie wstecznie kompatybilne z PlayStation 4. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wcześniej m.in. Damian Thong z grupy Macquarie Research prognozował, że PlayStation 5 ma zadebiutować już w 2018 r.

"Naprawdę lubię Shawna [prezesa amerykańskiego oddziału Sony] i nie sądzę, by próbował kogoś zwodzić. PlayStation 4 Pro jest lepsze (z technicznej perspektywy) niż PS4, więc myślę, że to jakby pół kroku naprzód w kierunku PlayStation 5. Sądzę, że pozostałe pół kroku to właśnie PlayStation 5. Na ile mocniejszy będzie ten sprzęt? Na pewno będzie wspierać 4K. Udźwignie 240 klatek na sekundę? Super. Mnie ciekawi pytanie o wsteczną kompatybilność z PlayStation 4 Pro. Sądzę, że nowy hardware będzie odpalać gry z PS4 Pro. Uważam, że Sony zbuduje konsolę wyposażoną we wsteczną kompatybilność. Wydaje mi się, że Shawn mówię prawdę, twierdząc, że na rynek trafi pełnoprawna konsola.

Przewiduję, że PS5 nie pojawi się na rynku jeszcze w 2018. To będzie raczej 2019 albo 2020 roku, ale raczej stawiam na 2019. Sony chwilę zaczeka, bo chcą by rynek nasycił się telewizorami 4K przynajmniej w 50% w USA i w 35% w reszcie świata. Sądzę, że Sony ma już dokładnie obmyślany plan, oni już dobrze wiedzą, co mają robić" - powiedział Pachter w wywiadzie dla GamingBolt.

Wsteczna kompatybilność i premiera w 2019 lub ostatecznie w 2020 roku? Brzmi ciekawie i przede wszystkim wiarygodnie. Trudno uwierzyć we wcześniejsze prognozy, zapowiadające nadejście PS5 już w 2018 roku. To byłby zbyt krótki czas od wprowadzenia na rynek PS4 Pro.

Źródło: http://gamingbolt.com/ps5-will-likely-be-backwards-compatible-with-ps4-pro-will-possibly-launch-in-2019-michael-pachter

Tagi: