Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.07.2017 09:16
Mass Effect: Andromeda z aktualizacją i większym wyzwaniem. Zwiastun przedstawia nową rasę
939V

Mass Effect: Andromeda z aktualizacją i większym wyzwaniem. Zwiastun przedstawia nową rasę

Być może Mass Effect: Andromeda nie otrzyma już dodatku fabularnego (tak twierdzą informatorzy Kotaku), ale nie znaczy to, że tytuł nie będzie dalej wspierany przez małą grupę deweloperów z BioWare.

Kotaku podało ostatnio, że przy Mass Effect: Andromeda pozostała "garstka deweloperwów". Już wiadomo, czym grupa autorów zajmowała się w ostatnich tygodniach. Mass Effect: Andromeda dorobiło się właśnie aktualizacji która wprowadza do segmentu online nową rasę ufoków, zwanych Batarianami (gatunek nie pojawił się w kampanii singleplayer w Mass Effect: Andromeda).

Recenzja Mass Effect: Andromeda

Rzeczona rasa wyposażona w dwie pary oczu występowała wcześniej w trylogii Mass Effect, więc jest to z pewnością miła wiadomość dla fanów starszych odsłon serii. Batarianie nie mają zbyt dobrej opinii w Drodze Mlecznej ze względu na trudnienie się przez tych ufoków często brudną robotą lub wręcz kryminalnymi procederami (np. piractwem, przemytem). Wynika to z faktu, że planeta tych stworów znajduje się pod panowaniem totalitarnego i paranoicznego rządu, który zwykle nie pozwala jej opuszczać. Jednostki, którym udaje się wyrwać to często osoby wyjęte spod prawa.

W nowym trailerze BioWare przedstawia "Scrappera" Batarian w multiplayerze Mass Effect: Andromeda jako wojownika bardzo sprawnego w walkach na bliskim dystansie. Szczególnie mocne mają być ciosy wymierzane pięściami postaci, która "bije jak maszyna".

Wprowadzenie nowego zawodnika do multiplayera to nie wszystkie nowości. BioWare zapewniło w patchu 1.09 następujące zmiany:

- Poprawki animacji twarzy i cutscenek
- Poprawiona stabilność
- Dodano platynowy poziom trudności (tylko multiplayer)
- Poprawiono wyświetlanie tekstur włosów
- Poprawiono błędy w skryptach niektórych questów
- Poprawiono błąd w queście Reach the Signal Source
- Poprawiono błędy w questach Out of Gas, Reformation.
- Można teraz rozmontować X5 Ghost
- Właściwe naliczanie premii do walki wręcz w Tactical Cloak

Tagi: BioWare ea Electronic Arts Mass Effect Mass Effect: Andromeda