Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.07.2017 20:28
Sea of Thieves. Twórcy chwalą się burzą i efektami pogodowymi
649V

Sea of Thieves. Twórcy chwalą się burzą i efektami pogodowymi

Rare wciąż dopracowuje swoją najnowszą produkcję. Dopiero w przyszłym roku szerokie grono odbiorców zakosztuje w Sea of Thieves, ale już dzisiaj możemy spojrzeć na kolejny materiał z fragmentami rozgrywki.  

Rare stworzyło wiele mocnych produkcji, jednak to Sea of Thieves ma być najlepszą grą Brytyjczyków. W tej sprawie wypowiedział się Joe Neate, producent wykonawczy, który jest pewny że nadciągająca pozycja zainteresuje wielu graczy.

Rare: „Sea of Thieves to najlepsza gra, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy”

Twórcy przybliżają grę za pomocą dzienników i w najnowszym Valentine Kozin oraz Shelley Preston opowiadają o zmiennych warunkach pogodowych. Podczas przemierzania morza w Sea of Thieves natrafimy na burze, które będą sporym wyzwaniem dla wszystkich graczy, ponieważ twórcy zajęli się bardzo realistycznym zachowaniem statków – żywioł wpływa na poruszanie się łajby, a może ją nawet zniszczyć.

Gracz za sterem zmierzy się z wiatrem, będzie miał problemy z kontrolowaniem łodzi, a w skrajnych sytuacjach może totalnie stracić panowanie nad łajbą. Pozostali gracze nie mogą liczyć na obserwowanie fal, bo w tym samym czasie muszą wylewać wodę… Realizm pełną gębą? ;)

Autorzy chcieli mieć pewność, że korsarze podczas burzy nie będą czuli się bezpiecznie, bo żywioł może wpłynąć na ich plany, a pewnie mniej rozważni piraci wypadną za burtę i rozpocznie się wielka akcja ratunkowa.

Sea of Thieves zadebiutuje w pierwszych miesiącach 2018 roku i gra będzie dostępna na Xboksach One i komputerach osobistych.

Materiał: Sea of Thieves Inn-side Story #16: Storms

Źródło: YouTube.com

Tagi: dziennik dewelopera microsoft Rare Sea of Thieves