Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.07.2017 14:17
Xbox One X a PlayStation 4 Pro to różnica „dnia a nocy”
4755V

Xbox One X a PlayStation 4 Pro to różnica „dnia a nocy”. Sumo Digital chwali sprzęt Amerykanów

Deweloperzy od kilku tygodni mają dostęp do Xboksa One X. Studia przygotowują pozycje, które w listopadzie mają błyszczeć na nowym sprzęcie Amerykanów. W sprawie możliwości urządzenia wypowiedział się przedstawiciel Sumo Digital, który chętnie komplementuje sprzęt.

Już wkrótce będziemy świadkami kampanii marketingowej, dzięki której zainteresowani gracze otrzymają możliwość zapoznania się z jakością gier na Xboksie One X. Microsoft w następnych tygodniach pokaże różnice względem „standardowego” Xboksa One.

Microsoft odpowiada na zarzut braku gier AAA na E3. Firma postawiła na różnorodność

Sumo Digital to ekipa znana z między innymi LittleBigPlanet 3 oraz Sonic & All-Stars Racing Transformed. Autorzy w międzyczasie przygotowali mniejsze tytuły, jednak teraz skupiają się na dwóch projektach – Crackdown 3 oraz Dead Island 2.

Gareth Wilson – dyrektor do spraw projektowania – rozmawiał z dziennikarzem Official Xbox Magazine, w którym postanowił wspomnieć o jakości rozgrywki na Xboksie One X. Deweloper nie ukrywał, że w Crackdown 3 pojawią się równocześnie elementy w 15K, które nowy sprzęt Amerykanów podobno „zjada na śniadanie”.

Twórca wyjaśnił, że Xbox One X jest znacznie mocniejszy od PlayStation 4 Pro:

„Gdy zaczniemy tworzyć gry zoptymalizowane pod Xboksa One X to będzie hardcore. Nie chce mówić, że konsola jest o wiele potężniejsza od PlayStation 4 Pro, ale pracowaliśmy z tym urządzeniem. Sprzęt jest mocniejszy. To różnica dnia i nocy.”

Warto jednak zaznaczyć, że Xbox One X nie będzie posiadał ekskluzywnych tytułów, więc posiadacze Xboksów One i Xboksie One S zawsze będą mogli zagrać we wszystkie pozycje z katalogu XONEX. Oczywiście w przypadku starszych konsol musimy liczyć się z gorszą grafiką oraz płynnością animacji.

Źródło: http://wccftech.com/sumo-digital-xb1x-15k-props/

Tagi: Microsoft Sumo Digital xbox one xbox one x