Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.07.2017 15:03
Cuphead wyłącznie na Xbox One i PC. Twórcy podkreślają ekskluzywność i zapowiadają premierę na Steam
1437V

Cuphead wyłącznie na Xbox One i PC. Twórcy zastawili swoje domy i spełniają marzenia

Na tegorocznym E3 nie zabrakło Cuphead. Uroczo wyglądająca platformówka zmierza na konsolę Microsoftu oraz komputery osobiste i deweloperzy postanowili podkreślić ekskluzywny charakter produkcji.

Cuphead zostało zapowiedziane w 2015 roku. Od dnia prezentacji wielu graczy czeka na premierę, która odbędzie się 29 września i autorzy postanowili podkreślić, że produkcja zadebiutuje wyłącznie na dwóch platformach.

Gameplay z Cuphead

W ostatnich dniach pojawiło się kilka plotek, według których Cuphead może trafić w późniejszym terminie na PlayStation 4 oraz Nintendo Switcha. W sprawie postanowili wypowiedzieć się sami zainteresowani, którzy podkreślili ekskluzywność tytułu:

„Tak, Cuphead zadebiutuje wyłącznie na Xboksie oraz PC-tach (ze Steam oraz Windows 10 i później na GOG). Prawdopodobnie będzie również wersja na Maca i Linuxa… Chyba że stracimy nasze domy lub wydarzy się coś innego.”

Te ostatnie zdanie nie padło przez przypadek. Deweloperzy odpowiedzialni za Cuphead po prezentacji gry na E3 2015 i zebraniu wielu pozytywnych komentarzy, zdecydowali się na bardzo ryzykowną decyzję. Bracia rzucili „normalną pracę” i wzięli spore kredyty pod zastaw domów, a następnie skupili się wyłącznie na stworzeniu produkcji.

Jak to mówią… Kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa?

Źródło: http://wccftech.com/cuphead-xbox-pc-windows-store-steam-gog/

Tagi: Cuphead pc StudioMDHR tweet xbox one