Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.07.2017 09:32
Aaron Greenberg rozbawiony spreparowanym trailerem Anthem. Sony usunęło filmik
2154V

Aaron Greenberg rozbawiony spreparowanym trailerem Anthem. Sony usunęło filmik

Plagiat, którego dopuścił się jeden z grafików pracujących w Ubisoft przy Beyond Good & Evil 2 to nie jedyna kompromitacja ostatnich tygodni. O niefortunnej publikacji można mówić również w przypadku Sony i Anthem.

Wczoraj pisaliśmy o sprawie, dotyczącej zajawki Anthem, która pojawiła się na oficjalnym kanale YouTube, prowadzonym przez Sony. Okazało się, że materiał wcale nie przedstawia gameplayu z wersji gry na PlayStation 4. Autorzy promocyjnego klipu ograniczyli się do "podmianki" interfejsu wykorzystywanego w wideo. Zrobili to jednak na tyle nieudolnie, że pod przyciskami z PS4 dostrzec można było xboksowe symbole LB/RB/LT/RT.

Spreparowany filmik Anthem użyty przez Sony

Kiedy sprawa wyszła na jaw Sony szybko usunęło kiepsko spreparowany filmik z YouTube. Konkurencja nie przepuściła jednak okazji do pośmiania się z tej wpadki. Wygląda na to, że Aarona Greenberga (szefa działu marketingu Xbox) z Microsoftu sprawa rozbawiła w takim stopniu, że uronił ze śmiechu kilka łez. Wpis Greenberga, cytujący artykuł Forbes.com, donoszący o "photoshopowanej wersji trailera Anthem" znajdziecie poniżej.

Sprawy nie ma oczywiście co specjalnie rozdmuchiwać. Sony chciało mieć za wszelką cenę swoją wersję trailera Anthem, a BioWare nie było pewnie w stanie dostarczyć gameplayu z wersji na PS4 Pro. Prawdopodobnie za niefortunny materiał odpowiada samo EA.

Źródło: https://twitter.com/aarongreenberg

Tagi: