Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2017 20:09
Crash Bandicoot nie powiedział ostatniego słowa. Seria może otrzymać kontynuację
1382V

Crash Bandicoot nie powiedział ostatniego słowa. Seria może otrzymać kontynuację

Crash Bandicoot zameldował się na PlayStation 4. Kolekcja trzech przygód jest rozchwytywana na całym świecie, więc wkrótce możemy być świadkami wielkich ogłoszeń. W sprawie rozwoju marki wypowiedział się dyrektor generalny Activision.

Crash Bandicoot N-Sane Trilogy zaliczył świetny start w Wielkiej Brytanii. Kolekcja zdeklasowała konkurencję i zajęła pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży – zestaw prześcignął nawet start Horizon: Zero Dawn.

Recenzja Crash Bandicoot N-Sane Trilogy

W sprawie produkcji postanowił wypowiedzieć się Eric Hirshberg, który nie ukrywa, że jego firma postanowiła w pewien sposób eksperymentować z Crashem. Korporacja wykładając gotówkę na zestaw nie miała pewności, czy trzema odsłonami zainteresuje się szerokie grono odbiorców:

„Eksperymentujemy z Crashem. Wiem, że istnieje baza fanów, którzy chcieli tego powrotu. Jednak nigdy nie wiadomo, czy jest to większa liczba odbiorców, czy tylko nisza wywołana wspólną nostalgią. Do tej pory widzieliśmy prawdziwą pasję, która może prowadzić do innych rzeczy.”

Właśnie te „inne rzeczy” znalazły się na tapecie wielu redakcji, bo wierni miłośnicy uniwersum widzą w tym jedno – przy odpowiedniej sprzedaży, możemy otrzymać kontynuację opowieści. Nie są to oczywiście w żaden sposób oficjalne informacje, jednak już kilka tygodni temu otrzymaliśmy jasną wiadomość od jednego z deweloperów – jeśli kolekcja trafi do szerokiego grona odbiorców, to autorzy otrzymają zielone światło na rozwijanie uniwersum.

Dyrektor generalny Activision podkreślił, że jego firma zawsze stara się znaleźć kolejny przebój, jednak na początku korporacja musi się upewnić, czy znajdą się chętni… Choć tych zdaniem Hirshberg w tym wypadku nie brakuje.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-07-03-gamers-are-part-of-our-creative-process-activisions-eric-hirshberg

Tagi: