Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2017 17:36
Anthem reklamowane przez Sony za pomocą rozgrywki z Xbox One X
1529V

Anthem reklamowane przez Sony za pomocą rozgrywki z Xbox One X

BioWare na konferencji Microsoftu pokazało pierwszą rozgrywkę z Anthem. Materiał po kilkunastu dniach został opublikowany przez Sony i otrzymał specjalne "wstawki".

Anthem ma zadebiutować w przyszłym roku na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych. Microsoft miał przyjemność pokazać pierwszą rozgrywkę z produkcji, którą w ubiegłym tygodniu postanowiło opublikować Sony.

Anthem porównywane do Star Wars i światów Marvela. Historia nie będzie przypominać tej z Mass Effect

Sympatycy produkcji zauważyli, że Sony nie otrzymało od Electronic Arts nowej wersji rozgrywki, a identyczny gameplay, który został przez jedną ze stron „odpicowany”. Ktoś po prostu narzucił na film klawisze z PlayStation 4 – zamiast ataków LB/RB/LT/RT pojawia się R1/R2/L1/L2.

Nie jest to oczywiście zbrodnia, ale film powinien zostać przygotowany z większą dbałością o takie małe detale, bo w trakcie prezentacji można dostrzec „przenikanie” oryginalnych oznaczeń przycisków.

W tej sytuacji Sony reklamuje produkcję BioWare materiałem z Xboksa One X, a jak podaje brytyjskie Eurogamer – w tej sytuacji Anthem może nie prezentować takiej jakości na PlayStation 4 Pro… Chociaż ja obawiam o prezentację burzy z końcówki filmu na jakiejkolwiek platformie. 

Anthem PlayStation 4 Pro i Xbox One X przyciski

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-07-03-playstation-youtube-channel-hosts-xbox-one-x-anthem-footage-with-photoshopped-buttons

Tagi: BioWare Electronic Arts humor playstation 4 Xbox One