Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.06.2017 11:12
"Nigdy nie porzucę Japonii" . Pomimo tragicznych wyników Xbox One X trafi do Kraju Kwitnącej Wiśni
1868V

"Nigdy nie porzucę Japonii" . Pomimo tragicznych wyników Xbox One X trafi do Kraju Kwitnącej Wiśni

Jak próbował nas ostatnio przekonywać Phil Spencer, Microsoft intensywnie inwestuje w exclusivy od deweloperów first-party, ale woli ich jeszcze nie ujawniać. Tym razem szef działu Xbox wypowiedział się na temat walki o rynek japoński.

Na japońskim rynku od wielu lat dominują platformy przenośne, przy wyraźnym odwrocie stacjonarnych konsol. PS4 wyraźnie wygrywa z Xboksem One, który potrafi sprzedawać się tygodniowo w Kraju Kwitnącej Wiśni w ilości kilkudziesięciu sztuk.

Microsoft nie chce jeszcze ujawniać swoich exclusivów

Taka sytuacja nie zniechęca Microsoftu, który już zadeklarował, że ma dalekosiężne plany w związku z premierą Xbox One X w Japonii. W rozmowie z Weekly Famitsu Phil Spencer zapewnił, że Xbox One X będzie dostępny dla japońskich graczy, ale na ujawnienie daty premiery w tym kraju trzeba jeszcze poczekać.

Szef działu Xbox przyznał, że Japonia nie jest zbyt wielkim rynkiem dla konsoli Microsoftu, ale to nie zmienia podejścia firmy, która chce zapewnić wsparcie "bardzo zaangażowanym pasjonatom". Phil Spencer obiecał nawet w wywiadzie, że "nigdy nie porzuci Japonii", pomimo kiepskich wyników sprzedaży.

W rozmowie Spencer podkreślił, że obserwuje "renesans japońskich deweloperów" i że Microsoft będzie bardziej ich wspierać.

Przypominam, że w dniu premiery Xbox One X pełne wsparcie ma otrzymać Final Fantasy XV. Kolejnym tytułem, który doczeka się wzbogaconych funkcji na XOne X będzie Code Vein od Bandai Namco.

Wg ostatnich danych od momentu premiery w Japonii sprzedało się ok. 80 tysięcy egzemplarzy Xbox One.

Źródło: http://www.dualshockers.com/xbox-one-x-launch-japan-phil-spencer-never-give-up/

Tagi: japonia Microsoft Phil Spencer sprzedaż xbox one x

Nie przegap