Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.07.2017 07:31
John Romero dorabia na eBay. Dyskietki z Doom II wystawione za bajońskie sumy
2624V

John Romero dorabia na eBay. Dyskietki z Doom II wystawione za bajońskie sumy

Doom II był grą, która przypieczętowała dominację id Software w gatunku strzelanin FPP i jednym z najlepszych dzieł Johna Romero. Okazuje się, że sławny autor pozbywa się na aukcji swojego zestawu dyskietek z tą produkcją.

John Romero pracował w id Software w czasach powstawania rewolucyjnych w swoim czasie pozycji, takich jak Wolfenstein 3D, Doom i Doom II. Deweloper w związku z tym faktem posiada nośniki z rzeczonymi produkcjami - oczywiście w oryginałach.

Nieudana zrzutka Johna Romero

Romero postanowił spieniężyć jeden taki pakiet. Dokładnie chodzi o 5 dyskietek służących do instalacji Doom II. W zasadzie nic w tym specjalnie ekscytującego, bo obrót takimi retro-wydaniami gier kwitnie w najlepsze od lat na Ebay. Tu jednak ciekawostka, bo John Romero zadeklarował, że może podpisać dyskietki dla osoby, która wygra aukcję.

Łatwo zwyciężyć nie będzie. Do zakończenia aukcji pozostało 6 godzin a cena po 83 propozycjach użytkowników, wynosi już ponad 3000 dolarów. Aukcja rozpoczynała się z poziomu zaledwie 10 dolarów, ale jak widać magia nazwiska Romero zrobiła swoje.

Romero napisał, że dyskietki znajdują się we wspaniałym stanie, oprócz faktu, że odchodzi klej z etykiet ("to jednak normalne w 23-letnich dyskietkach"). Z moich doświadczeń z dyskietkami powiem wam jednak, że jest spora szansa na błędy w odczycie danych z nośnika (chyba, że Romero to dokładnie sprawdził przed wystawieniem aukcji). Ten format zawsze był bardzo niepewny i potrafił "wykrzaczyć się" zaledwie po kilku latach, bez wyraźnej przyczyny.

Rzeczoną aukcję na Ebay znajdziecie w tym miejscu.

Tagi: doom ii Dyskietki humor john romero retro