SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.06.2017 15:23
Escape from Tarkov wchodzi w fazę beta
650V

Escape from Tarkov wchodzi w fazę beta. Twórcy ujawnili sporo nowości

Escape from Tarkov od wielu miesięcy elektryzuje fanów strzelania. Battlestate Games przygotowuje konkretnego shootera, który już wkrótce będzie testowany przez kolejnych chętnych. Podczas testów beta gra zostanie znacząco rozbudowana.

Escape from Tarkov to ciekawe połączenie gry z gatunku MMO, RPG-a ze strzelanką, w której gracze trafiają do tytułowego miasta. Miejsce zostało odcięte od reszty cywilizacji i teraz grupy najemników walczą w Tarkovie o wpływy. Twórcy celują w totalną symulację, w której nie zabraknie szukania amunicji oraz tworzenia apteczek.

Gameplay z Escape from Tarkov

Tytuł jest rozwijany od kilku dobrych lat i wciąż wzbudza bardzo pozytywne opinie wśród społeczności. Aktualnie pozycja znajduje się w zamkniętej fazie alfa, ale już w lipcu Escape from Tarkov wejdzie w etap testów beta. Jest to znacząca wiadomość, ponieważ możemy mieć nadzieję, że tytuł już wkrótce otrzyma ostateczną datę premiery.

Twórcy właśnie zaprezentowali nowe funkcje, które będą dostępne w grze od przyszłego miesiąca:

  • Ubezpieczenie – wykorzystując wewnętrzną walutę gry, gracze będą mogli ubezpieczyć swoją broń i sprzęt, zwiększając szanse na ich odzyskanie po śmierci,
  • Łupy i gospodarka – CBT zaoferuje graczom nowego handlarza bronią, możliwość kupna nowego sprzętu i środków medycznych oraz inne przydatne obiekty, którymi będzie można handlować. Wprowadzenie balansu ekonomicznego oznacza, że przedmioty zostaną udostępnione na rynku wymiany oraz w łupach do zdobycia w oparciu o ich popularność i rzadkość w systemie ekonomicznym gry,
  • Broń – kolejny etap testów wprowadzi nowe części uzbrojenia oraz broni i dodatkową amunicję, rozszerzając tysiące obecnych opcji personalizacji. Dodany zostanie klasyczny pistolet maszynowy MP5, który pozwoli graczom jeszcze bardziej dostosować się do warunków panujących na polu bitwy,
  • Nowe lokacje – na początku zamkniętych beta testów w grze będą dostępne cztery mapy oferujące inny rodzaj oraz rozmiar terenu: Customs, Woods, Factory i Shoreline. Lokacja Shoreline to najnowszy element rozgrywki i największa mapa, która pojawi się w CBT,
  • Ogólny czat – wraz z CBT w grze pojawią się kanały komunikacji dostępne dla wszystkich przebywających w grze, które umożliwią graczom wymianę przydatnych informacji oraz gromadzenie się w celu organizowania potyczek.

Autorzy ostatnie tygodnie spędzili na mocnej optymalizacji oraz korekcie animacji i mechaniki gry oraz wewnętrznych modułów systemu. Gra jednocześnie została zaktualizowana do najnowszej wersji silnika Unity i dzięki temu produkcja może korzystać z między innymi przewagi DirectX 11.

Escape from Tarkov nadal powstaje jedynie na komputery osobiste, ale nie możemy zapomnieć, że autorzy kilkukrotnie wspominali o możliwej wersji na PlayStation 4 i Xboksa One.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: