SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.06.2017 17:40
Cyberpunk 2077. Wykradzione dane to nie akcja marketingowa, prokuratura otrzymała zawiadomienie
2975V

Cyberpunk 2077. Wykradzione dane to nie akcja marketingowa, prokuratura otrzymała zawiadomienie

Idealny scenariusz na kampanię marketingową? Niby tak, ale CD Projekt RED ma faktycznie problem. Prokuratura otrzymała zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, więc w tym wypadku nie możemy mówić o świetnie zrealizowanej strategii.

Wczoraj CD Projekt RED wydał oświadczenie – część danych z prac nad Cyberpunk 2077 zostało wykradzionych i złodziej wystosował do deweloperów żądanie okupu. Jeśli autorzy nie zapłacą, to dokumenty trafią do Sieci.

Cyberpunk 2077. Złodziej wykradł dane dotyczące gry i żąda okupu od CD Projekt RED

CD Projekt RED potwierdził, że nie zamierza płacić, a dla wielu graczy cała sytuacja była bardzo podejrzana. Gra traktująca o cyberprzestępstwach z takim cyberatakiem na kilka dni przed największą imprezą gamingową na świecie?

Brzmi to jak idealny scenariusz na kampanię marketingową, ale w tym wypadku autorzy nie żartowali. Dziennikarz portalu Polter.pl – Jan 'gower' Popieluch – otrzymał informację od Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga dotyczące zawiadomienia o przestępstwie:

„Do prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ wpłynęło dzisiaj zawiadomienie o przestępstwie od CD Projekt RED. Za wcześnie na jakiekolwiek informacje.”

W sumie od początku trudno było mi uwierzyć, by CD Projekt RED „zabawił się” z fanami w taki sposób. Nie możemy jednocześnie zapomnieć, że aktualnie deweloperzy zamierzają skupić się wyłącznie na promocji Gwinta.  

Źródło: http://polter.pl/gry/Prokuratura-potwierdza-zawiadomienie-studia-RED-w80259

Tagi: akcja marketingowa cd projekt red cyberpunk 2077