Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2017 20:58
Project IGI powraca!
3504V

Project IGI powraca! Twórcy otrzymali dotację na nową grę

Niektórzy czytelnicy PPE wiele lat temu mogli zagrywać się w Project IGI. Produkcja o tajnym agencie, który miał odnaleźć skradzioną głowicę jądrową miała wielu fanów i po latach możemy otrzymać trzecią odsłonę.

W 2000 roku Innerloop Studios przygotowało Project IGI, a w 2003 roku na rynku pojawiło się IGI 2: Cover Strike. Przez wiele lat właścicielem marki było Square Enix, ale w styczniu 2017 roku studio Artplant zdecydowało się wykupić IP od Japończyków.

Przeczytajcie recenzję Project IGI przygotowaną przez naszego czytelnika - Tom19

Przez wiele miesięcy nie otrzymywaliśmy konkretnych informacji dotyczących tej inwestycji, ale właśnie norweska strona Pressfire przedstawiła szczegóły dotacji przygotowanych przez rząd. Norwegia przeznaczyła gotówkę dla deweloperów i 2 miliony koron (około 887 tysięcy zł) otrzymało studio Artplant na przygotowanie gry pod tytułem „IGI – WE Enter!”. Twórcy zamierzają zatrudnić wielu deweloperów, którzy pracowali nad wcześniejszymi odsłonami, a gra ma charakteryzować się wielką swobodą w wykonywaniu misji.

Jest to naprawdę ciekawa wiadomość, bo nie możemy zapomnieć, że Artplant ma na swoim koncie między innymi Battlestar Galactica Online. Trudno oczywiście oczekiwać rychłej premiery, ale na pewno jest to spora ciekawostka, która może zainteresować fanów dwóch pierwszych odsłon.

Możemy śmiało uznać, że prace zostały już rozpoczęte – w końcu twórcy posiadają markę od kilku miesięcy – a teraz otrzymaliśmy po prostu pozytywną wiadomość dotyczącą dotacji.

Graliście w Project IGI?

Źródło: http://www.pressfire.no/nyheter/PC/12017/syv-millioner-til-tte-nye-norske-spill

Tagi: