Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2017 16:03
Kholat okładka
718V

Kholat na Xbox One. Twórcy chwalą się wynikiem gry i zapowiadają wersję na sprzęt Microsoftu

Kholat zadebiutował aktualnie na dwóch platformach i gracze na PlayStation 4 oraz komputerach osobistych bardzo chętnie sięgali po polski horror. Autorzy postanowili wrzucić przygodę na kolejną platformę.

Kholat to horror przygotowany przez rodzime IMGN.PRO. Twórcy oparli historię na tragedii, która miała miejsce na Przełęczy Diatłowa – tragiczną śmiercią zginęło dziewięciu rosyjskich studentów, którzy wędrowali po górach. Przyczyny wypadku wciąż nie zostały wyjaśnione.

Przeczytajcie naszą recenzję Kholat

Posiadacze Xboksów One dotychczas nie mogli zapoznać się z grą, ale już 9 czerwca odbędzie się premiera na sprzęcie Microsoftu. Jest to naprawdę świetna wiadomość dla fanów gatunku, którzy w dodatku lubią polskie produkcje.

Gra wskoczy na Xbox Store w cenie 19,99 dolarów, czyli zainteresowani powinni przygotować około 75 zł – jest to naprawdę kusząca oferta, bo nie możemy zapomnieć, że pozycja ma już „swoje lata”.

Jednocześnie studio pochwaliło się sprzedażą 500 000 egzemplarzy w wersji na PlayStation 4 i komputery osobiste. Jest to spory sukces tytułu, a jak wspomniał Łukasz Kubiak, współtwórca fabuły gry, zespół jest pozytywnie zaskoczony rezultatem:

"Nigdy nie przypuszczaliśmy, że Kholat stanie się aż tak popularny. Niesamowite reakcje graczy na całym świecie sprawiły, że dzisiaj możemy z dumą ogłosić premierę gry na konsoli Xbox One. Jednocześnie jesteśmy świadomi jak wiele pytań mają fani gry, jak wiele teorii i przypuszczeń odnośnie przedstawionych przez nas wydarzeń się pojawia. Na razie mogę tylko zdradzić, iż to jak bardzo rozwinęła się społeczność gry, sprawia że odpowiedzi na te pytania mogą się w przyszłości pojawić."

Na deser możecie spojrzeć na nową zajawkę zapowiadającą premierę na Xboksa One.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: data premiery IMGN.PRO kholat tweet wynik sprzedaży xbox one