Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 27.05.2017 16:39
Dragon Quest XI otrzymało świetny nostalgiczny zwiastun. Powróci turowy system walk!
917V

Dragon Quest XI otrzymało świetny nostalgiczny zwiastun. Powróci turowy system walk!

Aktualna ofensywa serii Dragon Quest, która stara się odzyskać należyte sobie miejsce na szczycie gatunku jRPG i w ogóle gier pochodzących z Japonii, trwa w najlepsze, czego zwieńczeniem będzie XI numeryczna odsłona cyklu.

Nadchodząca "jedenastka" ma przywrócić serii  chwałę za sprawą wybitnej historii, rozbudowanej rozgrywki i unowocześnionym wersjom klasycznych rozwiązań. Podczas ostatniej transmisji na żywo zaprezentowano kolejne fragmenty świata DQ XI, w tym bardzo ciekawie zrealizowany system walki, który może być głównym filarem sukcesu gry.

Typowe starcia turowe zostały tu zdynamizowane za sprawą swobodnego pola poruszania się postaci głównej oraz wsparcia ze strony SI, która kieruje resztą zespołu. 

Ponadto tytuł na 3DS-ie otrzymał bardzo stylowy tryb 2D, który przywodzi na myśl pierwsze odsłony serii z czasów NES-a, co widać na poniższych materiałach z rozgrywki.

Na dokładkę najwierniejsi fani smoczej opowieści otrzymali bardzo fajnie bawiący się nostalgią zwiastun, który zahacza o młodzieńcze wspomnienia zarywanych nocek i łez wylanych za sprawą poruszających historii

Materiały z Dragon Quest XI - zwiastun, gameplay PS4 i N3DS

Tagi: dragon quest dragon quest xi jrpg nostalgia rpg Square Enix trailer turowe