Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.06.2017 13:11
DiRT 4. 10 minut z edytorem tras
545V

DiRT 4. 10 minut z edytorem tras

Ostatnio mogliście posłuchać polskiego pilota, drącego się do kierowcy w zlokalizowanej wersji DiRT 4. Zabrzmiało to przekonująco, ale świetna warstwa dźwiękowa to tylko jedna z wielu atrakcji szykowanych wyścigów.

Jedną z najciekawszych atrakcji w DiRT 4 jest edytor tras. Niestety nie możemy ręcznie grzebać przy tworzonych w jego ramach odcinkach, ale za to mamy wpływ na dwie zmienne w algorytmie. Chodzi o "Skomplikowanie trasy" oraz jej "Długość". Niby to niewiele, ale jak widać na poniższym filmiku, demonstrującym funkcję, możliwych permutacji tras jest dużo (wystarczy "klikać" dalej, by algorytm wyrzucił nowe rezultaty).

Recenzja DiRT 4

Dotychczas czytaliśmy tylko relacje dziennikarzy, którzy mieli okazję spędzić z DiRT 4 trochę czasu, ale tym razem mamy okazję sami przekonać się, że zachwyty nad trybem Your Stage nie były przesadzone. Wygenerowane w ten sposób trasy faktycznie wyglądają prawie tak, jakby wyszły spod igły deweloperów. Widać, że autorzy dużo czasu poświęcili dopracowaniu kodu odpowiedzialnego za cały system.

Tagi:

Nie przegap