Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2017 14:03
Alien VR powstaje
1165V

Alien VR nie będzie standardową grą

Od pojawienia się Obcy: Izolacja, gracze marzą o porządnym Obcym w wirtualnej rzeczywistości. Kilka miesięcy temu zapowiedziano projekt od FoxNext, ale pierwsze informacje potwierdzają smutne plotki. Nie na takiego Aliena liczyliśmy.

Przy okazji jednego ze zwiastunów Obcy: Przymierze pojawiła się wzmianka o nowej grze w uniwersum „Zielonego”. Nad tytułem przygotowanym z myślą o wirtualnej rzeczywistości miał nawet pracować Ridley Scott.

Przeczytajcie naszą recenzję Obcy: Przymierze

Rzeczywistość w tym wypadku jest naprawdę smutna. Chociaż projekt powstaje, to jednak trudno nazwać go grą. To „doświadczenie VR” przygotowane przez wspominane studio, które zdecydowało się stworzyć sieciową zabawę, która wymaga specjalnego miejsca do rozgrywki (około 185 metrów).  W trakcie zmagań gracze mają na głowie Samsung Gear VR, a sama lokacja ma posiadać ogrzewane elementy, mgłę, czy też najróżniejsze fizyczne dodatki.  

Dziennikarz Hollywood Reporter miał okazję porozmawiać na ten temat z szefem FoxNext, który nie ukrywa, że jego firma tworzy technologię, która może zrewolucjonizować w przyszłości opowiadanie historii.

Nie jest to na pewno dobra wiadomość dla graczy, którzy liczyli na domową zabawę z Alienem w wirtualnej rzeczywistości, ale patrząc na to z szerszej perspektywy – może faktycznie za 5 lat w kinach pojawią się dodatkowe pokoje dla podobnych „doświadczeń”? Czas pokaże. Ja jednak nadal liczę, że ktoś tam kiedyś stworzy porządnego Obcego na VR.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/multiplayer-alien-vr-experience-in-development-from-foxnext

Tagi: alien alien vr obcy