Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.05.2017 10:13
Tego jeszcze nie grali. Bandai Namco chce zbierać kasę na Pac-Man poprzez Kickstarter
1491V

Tego jeszcze nie grali. Bandai Namco chce zbierać kasę na Pac-Man poprzez Kickstarter

Już w kwietniu pojawiły się pierwsze pogłoski, że niedługo zagramy w nową grę związaną z marką Pac-Man. Dzisiaj Bandai Namco ujawnia wstępnie swoje plany.

W kwietniu donosiliśmy, że Bandai Namco zarejestrowało znak towarowy "Pac-Man Maker", co wskazuje zapewne na tytuł podobny do Super Mario Maker, w którym zasadniczą rolę odgrywąć będzie konstruowanie własnych poziomów w rozbudowanym edytorze.

Bandai Namco rejestruje markę Pac-Man Maker

Dzisiaj otrzymujemy pierwsze oficjalne potwierdzenie, że wydawca faktycznie jest zainteresowany wskrzeszeniem żarłocznej żółtej kulki. Na oficjalnym profilu Bandai Namco Europe pojawił się wpis zapowiadający "uwolnienie PAC-MANa już 22 maja". "Chcielibyście go mieć w swoim domu?" - pyta ekipa Bandai Namco.

Wszystko fajnie. Tylko czemu pod tą "zajawką" znajduje się zapowiedź akcji kickstarterowej? Czy to oznacza, że międzynarodowy, wielki wydawca ma zamiar sfinansować Pac-Man poprzez... crowdfunding? Jeśli to prawda, to mielibyśmy do czynienia z niespotykaną wcześniej sytuacją w branży.

22 maja zostanie zaprezentowana "oficjalna kickstarterowa kampania związana z 37-urodzinami Pac-Mana". Cóż, czekamy na emocjonujące szczegóły.

Tagi: humor japonia kickstarter pac-man pac-man maker