Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.05.2017 09:25
Ranking sprzedaży z USA. Kwietniowe podium należy do japońskich gier! Kiepski wynik rynku PC
1305V

Ranking sprzedaży z USA. Kwietniowe podium należy do japońskich gier! Kiepski wynik rynku PC

Przedwczoraj dowiedzieliśmy się, jaka konsola sprzedawała się najlepiej w Stanach Zjednoczonych, w kwietniu. Teraz możemy przeanalizować dokładny ranking sprzedaży gier z tego okresu.

Trzeba powiedzieć, że japońskie tytuły zarządziły w kwietniu na rynku amerykańskim. To niesamowicie dobre wieści dla fanów tak nietuzinkowych jRPG-ów jak Persona 5. Okazuje się, że produkcja Atlus, nawet bez uwzględniania sprzedaży w cyfrowej dystrybucji, była tak popularna, że uplasowała się na drugim miejscu rankingu z USA. Na pierwszej pozycji - tak jak pisaliśmy przedwczoraj - znalazło się Mario Kart 8 Deluxe. Trzecia pozycja to z kolei The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Całe podium należy zatem do japońskich twórców. To sytuacja, z którą dawno nie mieliśmy do czynienia w USA.

Nintendo Switch opanowało rynek amerykański w kwietniu

Co dalej słychać w USA? Mass Effect: Andromeda musiało zadowolić się "tylko" pozycją 7, zaraz za nieśmiertelnym Grand Theft Auto V. Świetnie cały czas rozchodzi się też Overwatch. Jak twierdzi Blizzard od stycznia do końca kwietnia ilość zarejestrowanych graczy Overwatch wzrosła aż o 5 milionów, do poziomu ponad 30 mln graczy.

Wg NPD w kwietniu znowu można było zaobserwować słabnięcie rynku PC względem poprzedniego roku. Zyski z obrotu grami pecetowymi spadły aż o 57% rok do roku (do zaledwie 11 mln dolarów). Sprzedaż gier na konsole wrosła natomiast o 6%, do poziomu 304 mln dolarów.

Jeśli chodzi o rynek hardware'owy, to w kwietniu wyniki skoczyły do góry o 37%, do 195 mln rok do roku. Najlepiej sprzedającą się konsolą było Nintendo Switch, a na drugim miejscu uplasował się... NES Classic. Obie konsole bardzo trudno znaleźć obecnie w amerykańskich sklepach.

Ranking sprzedaży gier na rynku amerykańskim, w kwietniu:

 1. Mario Kart 8 Deluxe
 2. Persona 5
 3. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 4. MLB 17: The Show
 5. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
 6. Grand Theft Auto 5
 7. Mass Effect: Andromeda
 8. NBA 2K17
 9. Overwatch
 10. Call of Duty: Black Ops 2
 11. Call of Duty: Infinite Warfare
 12. Horizon: Zero Dawn
 13. Lego City Undercover
 14. Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 Remix
 15. Lego Worlds
 16. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 17. Battlefield 1
 18. For Honor
 19. Nier: Automata
 20. Minecraft

Źródło: http://www.dualshockers.com/npd-mario-kart-8-persona-5-plant-japanese-flag-u-s-video-game-market-april/

Tagi: konsole PC persona Persona 5 sprzedaż usa