Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.05.2017 15:30
Vive zapowiada „Standalone VR”. Firma porzuca kable, telefony i komputery
1420V

Vive zapowiada „Standalone VR”. Firma porzuca kable, telefony i komputery

Wirtualna rzeczywistość wciąż rozsiada się w salonach szerokiej publiczności. Vive nie przejmuje się skromnym rynkiem i zapowiada nowe urządzenie. Firma właśnie potwierdziła przygotowanie „Standalone VR”.

HTC Vive zadebiutowało w ubiegłym roku i gracze bez najmniejszych przeszkód mogą nabyć urządzenie za około 3800 zł. Nadal trudno mówić o odpowiednim rozpowszechnieniu się technologii, ale mimo to HTC postanowiło zapowiedzieć nowe urządzenie.

Poznajcie informację dotyczącą sprzedaży gogli VR

Na Google I/O odbyła się krótka prezentacja nowej maszyny od Vive. Trudno tutaj mówić o wielkich szczegółach, bo firma dopiero przygotowuje się do odsłonięcia sprzętu, ale potwierdzono całkowitą niezależność. Gogle będą pozbawione kabli i nie będziemy musieli je podłączać do smartfonu czy też komputera. Twórcy zdecydowali się na współpracę z platformą DayDream od Google.

„Samodzielne gogle VR od Vive zapewnią głębsze i bardziej wciągające doświadczenie w zakresie wirtualnej rzeczywistości niż kiedykolwiek.”

Szkoda, że takie słowa pojawiają się już teraz, gdy tak naprawdę HTC Vive jeszcze dobrze nie rozgościło się w domach klientów… Oczywiście trzeba mieć świadomość, że w tym wypadku nie będzie to zwykła kopia ubiegłorocznego sprzętu, bo propozycja będzie współgrać wyłącznie z aplikacjami przygotowanymi dla DayDream.

Krótką prezentację platformy Google zobaczycie poniżej:   

Tagi: htc vive vive VR wirtualna rzeczywistość