Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.05.2017 10:41
The Surge to graficzny mistrz i "najlepiej wykonana gra na PS4 Pro". Porównanie na 3 platformach
3951V

The Surge to graficzny mistrz i "najlepiej wykonana gra na PS4 Pro". Porównanie na 3 platformach

The Surge może i nie zbiera tak dobrych ocen, jak seria Souls od From Software. Pod jednym względem niemiecka produkcja ma jednak wyraźną przewagę nad japońskimi tytułami. Chodzi o rewelacyjną oprawę graficzną.

O ile można powiedzieć, że recenzenci The Surge nie są do końca zadowoleni z rozgrywki (gra zebrała najwięcej ocen na poziomie 7/10), to praktycznie nikt nie czepia się grafiki (oprócz sporadycznych glitchów). Bo też nie ma na co narzekać w tym aspekcie.

Recenzje The Surge

Specjaliści od technicznego wykonania grafiki z Digital Foundry dawno tak nie zachwycali się oprawą w nowej grze. Redakcja rozpływa się nad modelem oświetlenia w grze, który śledzi dynamicznie pozycję wielu źródeł światła. Doskonałe jest wolumetryczne oświetlenie oraz efekty cząsteczkowe, które tym razem liczy GPU (w Lords of the Fallen efektami cząsteczkowymi zajmował się procesor). Gra działa po tych zmianach z bardzo dobrą płynnością na konsolach, z czym wcześniej spore problemy miało Lords of the Fallen.

Co ważne - loadingi w The Surge są niezwykle szybkie. Po śmierci wystarczy zaczekać 5-6 sekund i już można wracać do zabawy.

Jak wypadają wersje z poszczególnych platform? Digital Foundry twierdzi, że The Surge na PS4 Pro może być wzorem dla innych deweloperów, jak należy wykonywać wersje na PS4 Pro. Tryb "60 fps" działa w The Surge perfekcyjnie, czego nie spotykaliśmy wcześniej w innych tytułach działających na PS4 Pro. Redakcja twierdzi, że przez kilka godzin testowania framerate spadł na kilka sekund do... 58 fps ze stabilnego jak głaz poziomu 60 fps. Rewelacyjny wynik! Dla osób, które wolą cieszyć się wyższą rozdzielczością, tryb Quality również daje radę, zapewniając trochę lepszą jakość obrazu przy stabilnych 30 fps. Digital Foundry nazywa w związku z tym The Surge najlepiej wykonaną dotychczas grą na PS4 Pro.

Od 8 minuty nagrania możecie zobaczyć, na ile lepsze są tekstury w The Surge, grając na high-endowym PC. Co z XOne? Porównanie obu konsolowych wersji możecie podejrzeć w 11 minucie nagrania. Klasycznie już XOne działa w niższej rozdzielczości natywnej od standardowego modelu PS4. Gra sprawuje się jednak wspaniale pod względem framerate'u, na obu modelach konsoli (stabilne 30 fps).

Tagi: Digital Foundry grafika pc playstation 4 pro The Surge xbox one