Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.05.2017 13:11
Prey pokonało Mario Kart 8. Niesamowity sukces Grand Theft Auto V. Ranking sprzedaży z UK
956V

Prey pokonało Mario Kart 8. Niesamowity sukces Grand Theft Auto V. Ranking sprzedaży z UK

Jak co poniedziałek mamy okazję przyjrzeć się, jak wygląda sprzedaż gier na największym branżowym rynku Europy. Czy Mario Kart 8 Deluxe obroniło pozycję lidera w kolejnym tygodniu?

Okazuje się, że nie. Mario Kart 8 Deluxe musiało ustąpić przed tytułem Bethesdy (a właściwie Arkane Studios), czyli Prey. Zadziałał tu pewnie efekt opóźnionych recenzji. Wszystko w związku  z faktem, że wydawca z Maryland nie rozsyłał do redakcji kopii recenzenckich Prey przed premierą, co oczywiście opóźniło publikację mocnych not, które zgarnęła gra (na średnim poziomie 8/10).

Prey pokonane w premierowym tygodniu przez Mario Kart 8

Niesamowity jest sukces Grand Theft Auto V, które wdrapało się na drugą pozycję rankingu. Jak tak dalej pójdzie niedługo może się okazać, że GTA V wróci na najwyższy stopień brytyjskiego podium. Jak na tytuł wydany w 2013 roku to niewiarygodnie dobry wynik.

Dalej w liście nie znajdziemy raczej większych zmian względem ostatnich tygodni. Nowa Zelda spadła o 3 oczka w dół, z pozycji 7 zajmowanej 2 tygodnie temu. Spory spadek zalicza też CoD: Infinite Warfare, które zleciało z miejsca 4 na 7.

1. Prey
2. Grand Theft Auto V
3. Mario Kart 8 Deluxe
4. FIFA 17
5. Rocket League
6. LEGO Worlds
7. Call of Duty: Infinite Warfare
8. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
9. Horizon: Zero Dawn
10. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Tagi: Bethesda gta v prey ranking uk