Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 14.05.2017 13:23
Observer. Cyberpunkowy horror od polskiego Bloober Team zadebiutuje latem
2311V

Observer. Cyberpunkowy horror od polskiego Bloober Team zadebiutuje latem

Rodzime Bloober Team wreszcie pokusiło się o podanie przybliżonej daty premiery intrygująco zapowiadającego się Observer. W podszyty grozą, cyberpunkowy świat zanurzyć powinniśmy się już na przestrzeni najbliższych miesięcy.

I to jest wiadomość dnia, megatona na miarę niedzielnej posuchy. Layers of Fear było niezwykle udanym horrorem, który operował na płaszczyźnie psychologicznej, wyraźnie odpuszczając na polu wyświechtanego straszenia wyskakującymi zza winkla maszkaronami. Observer zapowiada się jeszcze lepiej.

Observer zamiesza Wam w głowie. Gameplay z nadciągającej produkcji Polaków

Osadzona w cyberpunkowej wizji przyszłości produkcja Bloober Team ukaże nam targaną kryzysem V Rzeczpospolitą Polską, gdzie zobojętnienie i znieczulica osiągnęły apogeum. Akcja osadzona została w Krakowie, gdzie jako członek "neuronowej jednostki detektywistycznej" spotkamy się nie tylko z zapisami przeróżnych przestępstw w implantach podejrzanych, ale i czymś wykraczającym poza pojmowanie ludzkiego umysłu. Brzmi przepysznie, prawda?

Na łamach oficjalnego blogu PlayStation Bloober poinformowało, iż Observer pojawi się na PlayStation 4 latem br. Bezpiecznie założyć możemy, że w tym terminie gra ukaże się również na reszcie platform docelowych, tj. Xboksie One i pecetach.

By osłodzić nam nieco czekanie, krakowskie studio wrzucło niedawno do Sieci jeden z utworów wchodzących w skład ścieżki dźwiękowej gry. Jest klimat.

Tagi: Bloober Team observer