Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.05.2017 15:07
Sniper: Ghost Warrior 3 problemy z rekomendacją
2769V

CI Games ze sporymi problemami. Spółka utraciła rekomendację, a analityk zwiastuje koniec wielkich gier AAA

Wczoraj mieliśmy okazję na portalu przedstawić pierwsze informacje dotyczące sprzedaży Sniper: Ghost Warrior 3. Gra nie zanotowała oczekiwanych wyników i z tego powodu CI Games musi liczyć się z kolejnymi problemami.

Według opublikowanych danych Sniper: Ghost Warrior 3 trafił do ponad 250 tysięcy graczy na całym świecie. Rezultat nie zadowolił nawet samych deweloperów, którzy w oficjalnym komunikacie wspomnieli o większych oczekiwaniach.

Recenzja Sniper: Ghost Warrior 3

CI Games pracuje teraz nad znaczącą poprawą produkcji, ale studio musi się śpieszyć. Dom Maklerski BZ WBK zdecydował się cofnąć rekomendację dla spółki, co może wyraźnie wpłynąć na notowania zespołu na giełdzie.

Łukasz Kosiarski, analityk BZ WBK, postanowił przestawić konkrety dotyczące tej decyzji:

„Zdecydowaliśmy się na zawieszenie rekomendacji dla spółki. Podane wyniki sprzedaży przesądziły o takiej decyzji. Z każdą kolejną częścią Snipera spółka zwiększała budżet, a sprzedaż była coraz gorsza. W przypadku trzeciej części brake even szacujemy na poziomie 700-800 tys. szt., a sprzedaż w całym roku w najlepszym wypadku będzie niewiele większa. Nakłady na Snipera 3 wyniosły zapewne powyżej 60 mln zł. Spółka ma sporo kredytu w jednym z banków i po spłacie zobowiązań nie będzie miała środków na kolejną produkcję wielkości Snipera 3. Spółka ma duży problem. Moim zdaniem w obecnej sytuacji ciężko uzasadnić biznesowo produkcję Snipera 4, a to jest dla CI Games najważniejsza marka, długo budowana. Sytuacja wymaga poważnego zastanowienia się co dalej i być może przedefiniowania strategii biznesu". 

Coraz to większe budżety i coraz to gorsza sprzedaż. CI Games ma według specjalisty spory kredyt, który po spłacie nie pozwoli przygotować kolejnej dużej gry AAA. Kosiarski wspomina o problemach z uzasadnieniem biznesowym produkcji Sniper: Ghost Warrior 4, ale ja odnoszę nawet wrażenie, że w tym wypadku deweloperzy musieliby się zmierzyć z bardzo negatywnymi opiniami dotyczącymi całej marki.   

CI Games wydając pozycję w „wersji alpha” zabiło swoją najważniejszą markę, którą budowano od wielu długich lat. Szkoda.

Czym jest rekomendacja Domu Maklerskiego BZ WBK?

Rekomendacje to sugestie dotyczące wybranej spółki. zalecające zakup lub sprzedaż jej akcji. bądź powstrzymanie się od takiej decyzji. Przedmiotem rekomendacji mogą być również inne instrumenty finansowe. Podstawą rekomendacji jest analiza fundamentalna. Sporządzaniem rekomendacji maklerskich zajmuje się w DM BZ WBK Zespół Analiz. Z naszych bezpłatnych rekomendacji maklerskich możesz skorzystać niezwłocznie po ich wydaniu (jeśli jesteś użytkownikiem serwisu Inwestor online albo korzystasz z Indywidualnej Obsługi Maklerskiej).

Źródło: http://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=5313345&strona=1

Tagi: CI Games giełda Sniper: Ghost Warrior 3