Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.05.2017 12:05
Tekken 7. Zakończono prace nad bijatyką
1019V

Tekken 7. Zakończono prace nad bijatyką

Już niedługo dotrzemy do mety bardzo długich oczekiwań na przeniesienie świetnej bijatyki z japońskich salonów arcade na domowe konsole. Wygląda na to, że już nic nie zagrozi premierze Tekken 7.

Data premiery Tekken 7 to 2 czerwca 2017 roku i wszystko wskazuje na to, że już nic jej nie zagrozi. Mark Julio z amerykańskiego oddziału Bandai Namco pochwalił się na Twitterze, że prace nad konsolowymi wersjami Tekken 7 zostały już zakończone, przy okazji publikując finalne i zafoliowane pudełka z grą. Wychodzi na to, że przez prawie miesiąc taki nakład będzie leżakował w magazynach sklepów (i będzie oczywiście testowany przez recenzentów).

Zabrali nam Rogera w Tekken 7!

"Żyjemy, oddychamy i krwawimy tą grą. Tekken 7 jest finalnie gotowy do ujrzenia przez świat, już 2 czerwca. Proszę preorderujcie i wspierajcie #TeamTEKKEN" - napisał pracownik Bandai Namco.

Oczywiście w porównaniu z pierwotną wersją z automatów arcade otrzymamy kilka nowych funkcji. Największą z nich jest z pewnością rozbudowany tryb Story. Bandai Namco zapewnia również, że przykładało ogromną uwagę do tego, by Tekken 7 był idealną platformą do rozgrywek turniejowych - poprzez Sieć lub na lokalnych imprezach.

Co ciekawe również - seria po raz pierwszy trafi również na PC i to równolegle z wersją na PC.

Niestety kilka dni temu deweloperzy zakomunikowali, że do Tekken 7 nie trafi jeden z zapowiadanych zawodników, czyli kangur Roger. Uzasadnienie tej kontrowersyjnej decyzji jest takie, że to zbyt drażliwy temat w świetle oburzenia obrońców praw zwierząt, jakie rozpętało się po publikacji filmiku na YT, w którym pewien gość zdzielił pięścią kangura w mordę, by bronić swojego psa.

Źródło: Twitter

Tagi: Bandai Namco pc PS4 Tekken 7 xone