Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.05.2017 16:13
StarCraft Gold Master Source Code odnalezione! Znalazca oddał kod źródłowy pierwszego StarCrafta
1783V

StarCraft Gold Master Source Code odnaleziony! Gracz oddał kod źródłowy pierwszego StarCrafta

Od czasu do czasu ludzie natrafiają na aukcjach internetowych na wielkie skarby, czy ktokolwiek przez przypadek nabył kod źródłowy jednej z najpopularniejszych strategii czasu rzeczywistego w historii? Użytkowników Reddita miał sporo szczęścia. 

Gracz o pseudonimie Khemist49 znalazł na eBayu tajemnicze pudełko z rzeczami „związanymi z Blizzardem” i postanowił kupić paczkę przyjemności. Pewnie nawet mu przez myśl nie przeszło, że w zestawie znajdzie się StarCraft Gold Master Source Code.

StarCraft w Encyklopedii PPE.pl

Płyta została skradziona Blizzardowi 20 lat temu. To jedyny w swoim rodzaju kod źródłowy StarCrafta, który w dzisiejszych czasach jest bez wątpienia sporym skarbem dla kolekcjonerów oraz oczywiście deweloperów.

Znalazca odesłał perełkę do Blizzarda. Korporacja postanowiła się oczywiście odpowiednio odwdzięczyć – na początku gracz otrzymał kopię Overwatch oraz 250 dolarów na wydanie w sklepie Blizzarda, ale gdy ktoś w firmie przemyślał sprawę, to ponownie skontaktowano się z zainteresowanym. Podczas rozmowy przedstawiciel „Zamieci” zaprosił Khemista na tegoroczny BlizzCon (opłacony przelot i zakwaterowanie), a po kilku dniach do jego domu przyjechała wielka paka sprzętu, zabawek oraz gier. 

Jest to ciekawa opowiastka, która pokazuje, że czasami można mieć sporo szczęścia kupując tajemnicze pudełka. Trudno wyobrazić sobie minę przedstawicieli Blizzarda, którzy po tylu latach w końcu dostali StarCraft Gold Master Source Code.

Na zakończenie wspomnę, że użytkownicy Reddita proponowali Khemistowi, by udostępnił zawartość płytki w Sieci… Was też ciekawi, jak wygląda taki kod źródłowy?;)

StarCraft Gold Master Source Code odnalezione!

Źródło: https://www.reddit.com/r/gamecollecting/comments/68xzxt/starcraft_gold_master_source_code_update/

Tagi: Blizzard ciekawe Starcraft