Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.05.2017 20:17
Phantom Dust gameplay
2075V

Phantom Dust HD! Gameplay wskrzeszonej produkcji

O powrocie Phantom Dust mogliście przeczytać na łamach naszego portalu wielokrotnie. Gra została zapowiedziana przez Microsoft wiele miesięcy temu, ale następnie prace nad projektem zostały wstrzymane. Teraz możemy jednak potwierdzić, że tytuł żyje.

Pierwszy raz o ulepszonej wersji Phantom Dust usłyszeliśmy w 2014 roku. Microsoft postanowił zaoferować szerokiej publiczności produkcję, która zadebiutowała na pierwszym Xboksie. Tytuł powstawał w bólach, ponieważ w pewnym momencie Microsoft zdecydował się zwolnić ekipę odpowiedzialną za port.

Phantom Dust w Encyklopedii PPE.pl

Nie możemy jednak w tym wypadku mówić o pełnoprawnym odświeżeniu. Autorzy zaoferują zwykłą wersję HD, ale przygotowanie tej pozycji było dla zespołu sporym wyzwaniem. Studio odpowiedzialne za grę musiało się napracować, by przenieść grę do formatu 16:9, a jednocześnie zaoferować rozdzielczość na poziomie 1080p (Xbox One) i 4K (PC). Przedstawiciele Microsoftu nie dotarli do archiwów oryginalnego projektu z Japonii, więc w tym wypadku zastosowano inżynierię odwrotną, aby móc wdrożyć ulepszenia oraz zmiany.

Microsoft Game Studios zdecydowało się na ciekawy zabieg – jak wiadomo gra prezentuje bardzo wysoki poziom trudności, więc jeśli nie wykonamy jednej z misji trzykrotnie, to możemy ją… Pominąć. Nie jest to rozwiązanie dla łowców osiągnięć (chcąc zdobyć calaka musimy ukończyć wszystkie misje), ale opcja może się spodobać mniej doświadczonym graczom.

Twórcy przygotowali również darmowe DLC, które ułatwią graczom rozgrywkę w trybie sieciowym. Natomiast za gotówkę możemy również otrzymać dostęp do wszystkich umiejętności. Jest to tylko i wyłącznie opcja dla klientów, którzy nie chcą się męczyć i odblokowywać zdolności podczas standardowej rozgrywki.

Warto na pewno jeszcze zaznaczyć, że szkielet Phantom Dust nie został w żaden sposób zmieniony.  

Źródło: https://www.polygon.com/videos/2017/5/3/15518394/phantom-dust-remastered-2017-hd-rerelease-xbox-one-pc-gameplay-video

Tagi: gameplay Microsoft Microsoft Game Studios phantom dust xbox one