SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.04.2017 14:35
Obcy: Izolacja
895V

Obcy: Izolacja 2 jednak nie powstaje. Twórcy pracują nad innym tytułem

W przeciągu ostatnich godzin wiele branżowych portali wspominało o możliwym powstawaniu Obcy: Izolacja 2, ale według najnowszych informacji, studio pracuje nad zupełnie innym tytułem. Dodatkowo przygotowanie kontynuacji byłoby trudne z dwóch powodów.

Creative Assembly w 2014 roku pokazało, że potrafi straszyć. Ich wizja Obcego została doceniona przez graczy oraz dziennikarzy, ale wciąż nie otrzymaliśmy jakichkolwiek informacji o możliwej kontynuacji.

Obcy: Izolacja w Encyklopedii PPE.pl

Od 24 godzin portale prześcigają się w publikowaniu informacji zaczerpniętych z Official PlayStation Magazine. Zdaniem redakcji OPM Obcy: Izolacja 2 znajduje się w produkcji, ale podobno nie jest to prawda.

Sytuacją postanowił zbadać Eurogamer i dziennikarze otrzymali smutną wiadomość. Chociaż Creative Assembly ma pracować nad prototypem nowej pozycji, to jednak po pierwsze nie możemy liczyć na rychłą premierę, a w dodatku nie jest to gra w uniwersum Obcego.

Zdaniem Brytyjczyków większa część zespołu, która przygotowała Obcy: Izolacja nie pracuje już nawet w Creative Assembly. Twórcy pożegnali się ze studiem i teraz kreują przygody dla innych zespołów.

Dodatkowo warto zauważyć, że Obcy: Izolacja miał trafić do zaledwie 2 milionów graczy, a większość pudełek została kupiona już po obniżkach. Gra nie osiągnęła oczekiwanych rezultatów, a dyrektor studia – Tim Heaton – pod konie 2015 roku wspominał, że jego zespół ma genialne portfolio, które cieszy się sporą popularnością.

Dziennikarze Official PlayStation Magazine nie chcieli wyjawić dodatkowych informacji, ale SEGA wydała oświadczenie, w którym podkreślono, że teraz Creative Assembly skupia się na rozwoju Total War: Warhammer 2.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-04-26-alien-isolation-2-rumour-isnt-true

Tagi: Creative Assembly Obcy: Izolacja obcy: izolacja 2 Sega