Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.04.2017 09:34
Final Fantasy XII. Poprawiona grafika na zwiastunie i screenach z PS4
736V

Final Fantasy XII. Poprawiona grafika na zwiastunie i screenach z PS4

Już w lipcu młodsi gracze będą mieć okazję zagrać w Final Fantasy XII, które pierwotnie trafiło na PlayStation 2. A weterani? Weterani będą mogli poszaleć w znacznie udoskonalonym i zbalansowanym systemie.

Dziś Square Enix chwali się owocami swoich prac renowacyjnych. Japońska firma przez ostatnie kilka miesięcy dłubie przy grafice Final Fantasy XII, tak by dopasować oprawę RPG-a do współczesnych wymagań. Niestety nie możemy mówić w tym miejscu o remake'u, tylko o remasterze.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age z edycją limitowaną w Polsce

Oczywiście możliwość zagrania w odświeżoną wersję Final Fantasy XII ucieszy pewnie najmocniej młodszych graczy, którzy nie załapali się na erę PlayStation 2. Specjalnie utyskiwać nie powinni jednak również weterani gatunku jRPG, bo edycja The Zodiac Age wnosi kilka ważnych elementów do znanego już gameplayu.

Przede wszystkim Square Enix zapewni nam ważne poprawki balansu rozgrywki gry, którymi wcześniej mogli cieszyć się tylko japońscy gracze, w specjalnej edycji gry. Deweloperzy zapowiadają znacznie krótszy czas loadingów, autosave'y oraz rozbudowany system osiągnięć.

Z grafiką jest chyba największy problem. Niestety nie widać na tym polu wielkiej poprawy względem PS2. Fajną atrakcją będzie natomiast przearanżowana ścieżka dźwiękowa - tym razem w standardzie 7.1 Surround.

Premiera Final Fantasy XII: The Zodiac Age nastąpi 11 lipca 2017 r.

Tagi: final fantasy xii Final Fantasy XII: The Zodiac Age ps2 ps4 remaster square enix