Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.04.2017 18:31
Lara z Tomb Raider
2722V

Tomb Raider w przeglądarce

Jeszcze w tym roku mamy poznać nową przygodę Lary Croft, ale zanim takie przyjemności zostaną ujawnione, możemy bez problemu przypomnieć sobie pierwszą przygodę znanej archeolog. Gra jest dostępna w przeglądarce i działa rewelacyjnie.

Od premiery pierwszej przygody Lary Croft minęło już sporo czasu. Gra debiutowała w 1996 roku i od tego czasu bohaterka stała się kultową postacią w naszej branży. Wspominam o tym nie bez powodu, ponieważ Tomb Raider jest dostępne z poziomu przeglądarki.

Film Tomb Raider inspirowany nowymi grami. Zobaczcie nową Larę Croft

Nie potrzebujecie ściągać jakichkolwiek plików, czy włączać specjalnych narzędzi. Wystarczy wskoczyć na stronę projektu OpenLara i można śmiało sprawdzić jeden z etapów produkcji. Za przeniesieni pozycji odpowiada modder o pseudonimie XProger.

Twórca zdołał nawet upiększyć tytuł – zadbał o tekstury HD, dynamiczne oświetlenie, wygładził krawędzie i dzięki jego pracy Lara Croft wygląda naprawdę dobrze. Trudno również narzekać na płynność animacji, bo w niemal każdy momencie możemy cieszyć się rozgrywką bez jakichkolwiek zwolnień – w tym wypadku autor nie zdecydował się na limit klatek na sekundę... A nawet przygotował widok FPS.

Jest to oczywiście ciekawostka, która pokazuje jak szybko zmienia się nasza branża. Do niedawno do odpalenia tej historii niezbędny była dla przykładu konsola Sony, a teraz bez większych problemów możemy postrzelać do wilków w przeglądarce.

[Aktualizacja #1]

  • Jak zapewnia Gomlin (dzięki!) Lara jest również grywalna na Xboksie One. Wystarczy wklepać adres w przeglądarce i można grać na padzie! ;)

Tagi: pc przeglądarka tomb raider

Nie przegap