SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.04.2017 15:10
Obcy: Izolacja 2 nadciąga?
621V

Obcy: Izolacja 2 w produkcji?

Obcy: Izolacja w 2014 roku zgarnął sporo pochwał od graczy oraz dziennikarzy. Od tego czasu sympatycy „Zielonego” czekają na konkretną zapowiedź kontynuacji, ale w końcu pojawia się światełko w tunelu. Pierwsze plotki mówią o rozpoczęciu prac nad drugą częścią.

Creative Assembly to studio znane głównie z kolejnych odsłon serii Total War. Brytyjczycy zaskoczyli w 2014 roku wrzucając na rynek Obcy: Izolacja, ponieważ gra faktycznie potrafiła przestraszyć, a dodatkowo była wyjątkowo długa.

Obcy: Izolacja w Encyklopedii PPE.pl

Nic więc dziwnego, że gra zyskała wielu fanów, którzy od początku marzyli o kontynuacji. Twórcy kilkukrotnie wspominali, że chcieliby stworzyć kontynuację, ale wciąż brakowało konkretnych szczegółów.

Nie jest to podobno przypadek, ponieważ SEGA – wydawca – dopiero po dobrych wynikach Total War: Warhammer pozwolił twórcom na kolejny krok w świecie Obcego. W Official PlayStation Magazine pojawia się informacja od „zaufanego źródła”, który potwierdza rozpoczęcie prac nad tytułem:

„Nasze źródła informują, że po zakończeniu prac nad Halo Wars 2, rozpocznie się powstawanie nowej gry w uniwersum Obcego przez twórców Obcy: Izolacja, czyli studio Creative Assembly.”

To oczywiście nadal nie jest oficjalna wiadomość, ale dziennikarze OPM od czasu do czasu potrafią pozytywnie zaskoczyć wrzucając na łamy swojego magazynu interesujące przecieki.

Źródło: http://wccftech.com/creative-assembly-creating-new-alien/

Tagi: Creative Assembly Obcy: Izolacja obcy: izolacja 2 plotka