SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.04.2017 08:32
Final Fantasy XV. Square Enix nadal walczy z frameratem na PS4 Pro
1789V

Final Fantasy XV. Square Enix nadal walczy z frameratem na PS4 Pro

Square Enix spędzi jeszcze dużo czasu dopieszczając Final Fantasy XV. Niedawno japońskie studio opublikowało aktualizację do swojego RPG-a, wprowadzającą wsparcie dla "framerate'u 60 fps". Niestety ta opcja pozostawia wiele do życzenia i konieczne są poprawki.

Square Enix jakiś czas temu faktycznie wydało patch dla Final Fantasy XV, wprowadzający wsparcie dla PlayStation 4 Pro. Niestety wykonanie tej aktualizacji pozostawia sporo do życzenia. Okazało się, że deweloperzy ograniczyli się tylko do zdjęcia blokady framerate'u. Oznacza to, że animacja faktycznie została uwolniona i osiąga 60 fps, ale robi to... gdy patrzymy na ziemię. Przy normalnej akcji posiadacze PS4 Pro muszą zadowolić się ok. 45 klatkami animacji na sekundę.

Square Enix upraszcza i modyfikuje rozdział 13 w Final Fantasy XV

Ten element ma zostać niedługo poprawiony. Dokładnie 27 kwietnia 2017 r. Final Fantasy XV dorobi się nowej aktualizacji, która wprowadzi graficzny tryb ekskluzywny dla PS4 Pro, nazwany "Stable Mode". W tej opcji gra będzie utrzymywać "stabilny framerate" - niestety Square Enix nie podał czy będzie to 60 fps

To nie wszystkie zmiany. Gra dorobi się nowej opcji zmieniania wielkości fontów w niektórych menusach i w napisach scenek dialogowych. Pojawią się również czasowe wyzwania związane z polowaniem na określone potworki. Upolować trzeba będzie m.in. "Infamous Treant".

Gdyby jeszcze tego było mało Square Enix zadba o nowe grafiki dla Regalii i świeże utwory muzyczny do wykorzystania w odtwarzaczu mp3. Poniżej kilka screenshotów z japońskiej wersji gry, przedstawiających zmiany. Na pewno większa czcionka sprawi, że przyjemniej będzie się grało w większych odległościach od TV. Część graczy skarżyła się wcześniej, że fonty w Final Fantasy XV są trochę za małe dla komfortowego czytania.

Obrazek przedstawia cosplay autorstwa Luny Lanie.

Tagi: ffxv final fantasy xv patch ps4 square enix xone

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Final Fantasy XV
  • Platformy:  PS4   XONE   PC 
  • Data premiery - Polska: 29.11.2016
  • Nie
  • od lat 16 przemoc
Miesięcznik PSX Extreme