SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.04.2017 10:57
Andrzej Sapkowski znów narzeka na CDP RED i Wiedźmina. Autor Metro nazywa go "aroganckim dupkiem"
9621V

Andrzej Sapkowski znów narzeka na CDP RED i Wiedźmina. Autor Metro nazywa go "aroganckim dupkiem"

Kilka tygodni temu mogliśmy dowiedzieć się, co Andrzej Sapkowski sądzi o umowie, którą zawarł z CD Projekt w związku ze sprzedaniem praw do marki Wiedźmin. Cóż, pisarz wyraźnie nie jest zadowolony ze swojej decyzji i wyraża to w kolejnych wywiadach.

Andrzej Sapkowski, autor sagi "Wiedźmin", stwierdził w rozmowie z Waypoint, że współpraca z CD Projekt wcale nie przyniosła mu specjalnych profitów w postaci zwiększonej sprzedaży jego książek.

Sapkowski twierdzi, że był głupi zawiązując umowę z CD Projekt

"Animozje zaczęły się w momencie, gdy gra zaczęła psuć mój rynek. Napisałem pierwsze wiedźmińskie opowiadanie 30 lat temu. Kiedy teraz przybywam na spotkania z fanami, nie ma tam nikogo w moim wieku (mam 69 lat). Przychodzą same dzieciaki. (...) Przekonanie, które jest rozpowszechniane przez CDP RED, że gry spopularyzowały moje książki poza granicami Polski, jest kompletnie fałszywe. To ja spopularyzowałem gry. Wszystkie tłumaczenia moich książek - również te w języku angielskim - były publikowane jeszcze przed premierą pierwszej gry" - powiedział Sapkowski.

Sapkowski twierdzi, że sporo osób, które bez istnienia gier Wiedźmin sięgnęłyby po jego książki, po premierach kolejnych wirtualnych przygód Geralta zrezygnowały z czytania kolejnych tomów tej sagi.

Andrzej Sapkowski powiedział również w trakcie wywiadu, że podjął się współpracy z CD Projekt tylko dla pieniędzy i że nie widzi w grach specjalnej wartości. Niedawno pisarz narzekał jednak na aspekty finansowe współpracy z CD Projekt. Andrzej Sapkowski utyskiwał bowiem w wywiadzie, że jest głupcem, który zawarł niekorzystną dla siebie umowę.

Na wypowiedzi Sapkowskiego zareagował autor "Metro 2033", Dmitry Glukhovsky. Rosyjski pisarz powiedział, że Andrzej Sapkowski jest nie tylko "totalnie w błędzie", ale że jest również "aroganckim dupkiem".

Dmitry Glukhovsky, w przeciwieństwie do autora Wiedźmina, swojego sukcesu poza granicami Rosji upatruje właśnie w premierach gier z serii Metro. Pisarz nie tylko twierdzi, że gry mają w sobie wielką wartość, ale również ściśle współpracuje ze studiem 4A Games w kształtowaniu kolejnych scenariuszy.

Źródło: https://waypoint.vice.com/en_us/article/a-no-bullshit-conversation-with-the-authors-behind-the-witcher-and-metro-2033

Tagi: andrzej sapkowski cdp red geralt wiedźmin wiedźmin 3

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme