Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 09.04.2017 10:43
Yooka-Laylee. Duchowy spadkobierca platformerów Rare ze wsparciem Xbox Play Anywhere
523V

Yooka-Laylee. Duchowy spadkobierca platformerów Rare ze wsparciem Xbox Play Anywhere

Kolejna pozycja dołącza do biblioteki tytułów wspierających program Xbox Play Anywhere. Tym razem padło na wyrzeźbione przez Playtonic Games na modłę platformowych klasyków Rare Yooka-Laylee.

Na początek krótkie info dla niezorientowanych w temacie, tych którzy przespali ostatnie miesiące i właśnie wypuszczonych więźniów. Xbox Play Anywhere to inicjatywa Microsoftu, dzięki której płacąc raz dany tytuł otrzymujemy tak na konsoli, jak i PC z Windows 10. System wspiera również cross-platformowe osiągnięcia i dzielenie się zapisanymi stanami gier. Jakby ktoś miał taką potrzebę, żeby grać na komputerze osobistym. Ja nie mam.

Yooka-Laylee w Encyklopedii PPE.pl

Najnowszym nabytkiem w programie jest Yooka-Laylee, poniekąd duchowy spadkobierca tych wszystkich platformerów Rare, w których po uszy zabujali się posiadacze Nintendo 64. Co prawda opinie recenzentów są mocno mieszane i nie mamy tutaj do czynienia z cichym killerem, ale nie jest też najgorzej. Ot, całkiem smaczny kąsek dla fanów.

Abstrahując nieco od tematu, zabiłbym za na wskroś niepoprawną i maksymalnie niegrzeczną kontynuację Conker's Bad Fur Day. Z premedytacją i tępym narzędziem. 

Tagi: Playtonic Games xbox play anywhere Yooka-Laylee

Nie przegap