Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.04.2017 08:00
Kontroler do Xboksa One wersja standardowa
1501V

Microsoft banuje i usuwa emulatory z Windows Store

To była tylko i wyłącznie kwestia czasu. Microsoft nie zamierza tolerować emulacji na swoich platformach, więc zablokował i usunął kilka projektów ze swojego sklepu. Gracze nie będą mogli już cieszyć się z możliwości Universal Emulator.

We wrześniu ubiegłego roku wspominałem na portalu o możliwości włączenia Pokemonów, Mario, czy też Contry na Xbox One. Konsola otrzymała emulator NES-a, SNES-a, Mega Drive i GameBoy’a. Amerykanie od początku zapowiadali stosowną blokadę podobnych praktyk.

Pokemony, Mario i Contra na Xbox One? Konsola otrzyma emulator NES, SNES, Mega Drive i GameBoy

Mimo wszystko twórcy z większymi lub mniejszymi problemami mogli wciąż kreować najróżniejsze programy na Uniwersalną Platformę Windows i tym samym oferować graczom emulację. Wszystko zmieniło się dzięki najnowszej aktualizacji.

Microsoft zmienił regulamin Windows Store i tym samym zablokował wszystkie emulatory, które trafiły do sklepu. Gracze nie będą mogli korzystać z między innymi wspomnianego Universal Emulator, który wcześniej był znany pod nazwą NESBox.

Te zmiany dotyczą wszystkich platform Microsoftu, więc gracze na PC, Xboksach One i urządzeniach mobilnych z Windows 10 mogą odczuć pewne różnice.

Czy kogokolwiek to dziwi? Myślę, że tylko najwięksi entuzjaści Mariana na Xboksie mogli marzyć, że Amerykanie nie zablokują podobnych praktyk. Firma nie może pozwolić sobie na taką „samowolkę”.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/04/07/microsoft-bans-removes-emulators-windows-store/

Tagi: Emulator microsoft pc windows 10 xbox one